ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Rusku hrozí vyloučení také z paralympiády

Velikost textu:

Bonn - Ruským sportovcům hrozí vyloučení i z paralympijských her. Mezinárodní paralympijský výbor IPC zahájil s Ruskem řízení o možné suspendaci. Důvodem je zejména pondělní zpráva nezávislé antidopingové komise WADA, podle které ruské úřady v posledních letech systematicky kryly doping svých sportovců, ale také doplňující informace od šéfa komise Richarda McLarena.

Olympijské kruhy v Rio de Janeiru
Olympijské kruhy v Rio de Janeiru

IPC uvedl na svém webu, že od McLarena obdržel jména handicapovaných sportovců, jichž se týká 35 případů pozitivních vzorků, které zmizely z moskevské laboratoře. K novým testům navíc IPC odeslal celkem 19 vzorků ze zimních paralympijských her v Soči, u nichž existuje podezření, že byly tehdy vyměněny.

"Zpráva odhalila nepředstavitelný rozsah institucionalizovaného dopingu v ruském sportu, řízeného z nejvyšších míst," uvedl předseda IPC Philip Craven. Rozhodnutí o účasti Ruska na paralympiádě v Brazílii má být oznámeno v prvním srpnovém týdnu.

Do 21 dnů bude možné se proti němu odvolat. Hry začnou v Riu 7. září. Již tuto neděli se očekává verdikt Mezinárodního olympijského výboru o účasti Ruska na srpnové olympiádě.

přehrát video
MOV řeší vyloučení Ruska i z paralympiády
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.