ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

V atletice je to s dopingem čím dál horší. Vyloučení Rusů je správný krok, řekl Bolt

Velikost textu:

Londýn – Vyloučení ruských atletů z olympiády v Riu de Janeiro kvůli organizovanému dopingu je správný krok a je to jasné varování pro všechny ostatní. To si myslí jamajský sprinter Usain Bolt. Šestinásobný olympijský šampion je přesvědčen, že spoustu sportovců od užívání zakázaných látek odradí.

Usain Bolt
Usain Bolt

"Když máte důkazy a můžete někoho chytit, tak byste neměli váhat," řekl devětadvacetiletý Bolt na tiskové konferenci v Londýně. "A když si myslíte, že nejlepším krokem je vyloučení celého týmu, tak já jsem jenom pro. Pravidla jsou pravidla a v atletice je to s dopingem čím dál horší. Tak poslali vzkaz a já vám dávám palec nahoru," dodal.

Kromě atletů hrozí vyloučení z her v Brazílii také kompletní ruské výpravě, protože nezávislá vyšetřovací komise Světové antidopingové agentury WADA shledala, že ruské úřady od roku 2011 pomáhaly sportovcům zakrývat doping. O osudu Ruska by měl Mezinárodní olympijský výbor rozhodnout v neděli.

"Poslali do světa dobrou zprávu, že když někdo podvádí a nerespektuje pravidla, tak bude přísně potrestán," přidal Bolt. "Myslím, že tenhle trest hodně lidí vystraší a ukáže, že chceme čistý sport," dodal k dnešnímu verdiktu arbitráže CAS, která zamítla odvolání 68 ruských atletů proti kolektivnímu vyloučení z her od mezinárodní atletické federace IAAF.

Jistotu startu v Riu zatím nemá ani Bolt, který se kvůli zranění stehna nekvalifikoval do jamajského týmu, ale na základě výjimky pro indisponované sportovce dostal další šanci. Formu má prokázat právě v pátek v londýnském závodě na 200 m. "Jsem v pohodě, cítím se dobře a trénuju naplno. Byl jsem u doktora, který dokáže kouzla," řekl k návštěvě u vyhlášeného experta německého lékaře Hanse-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta.

přehrát video
Chlumský: Vyloučení Ruska z olympiády je pravděpodobné. Já s tím souhlasím
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.