ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Isinbajevová se nevzdává, žádá IAAF o povolení startu v Riu

Velikost textu:

Moskva - Jelena Isinbajevová stále touží po účasti na olympijských hrách v Riu a nehodlá složit zbraně. Ruská tyčkařka oficiálně požádala mezinárodní atletickou federaci IAAF o povolení ke startu na Hrách. Dvojnásobná olympijská vítězka se nechce smířit s globálním trestem pro ruské atlety za státem řízený doping a už dříve avizovala, že se obrátí na civilní soud pro lidská práva a také na mezinárodní sportovní arbitráž CAS v Lausanne.

Jelena Isinbajevová
Jelena Isinbajevová

IAAF nedávno prodloužila trest zákazu startu na mezinárodních soutěžích pro ruské atlety z loňského listopadu i pro nadcházející ME v Amsterdamu a také pro Hry v Riu, což se ruským atletům nelíbí a připravují hromadnou žalobu k CAS.

IAAF však umožnila ruským atletům, kteří prokážou, že nebyli součástí ruského dopingového systému a podstoupili testy mimo Rusko, aby zažádali o výjimku.

Čtyřiatřicetiletá Isinbajevová se v letošní sezoně vrátila po mateřské dovolené a na domácím šampionátu v Čeboksarech získala ruský titul výkonem 490 cm, což je neoficiální nejlepší výkon sezony.

Světová rekordmanka před šampionátem prohlásila, že start v Čeboksarech může být jejím posledním v kariéře, pokud ji funkcionáři do Ria nepustí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.