ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Ruští atleti se nevzdávají. Kvůli vyloučení z OH podají hromadnou žalobu

Velikost textu:

Moskva – Boj ruských atletů za účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro pokračuje. Poté, co Mezinárodní atletická federace potvrdila jejich vyloučení z her, se rozhodli na IAAF příští týden podat k mezinárodní arbitráži CAS hromadnou žalobu.

Olympijská a ruská vlajka
Olympijská a ruská vlajka

V Riu de Janeiro mohou podle IAAF soutěžit jen jednotlivci, kteří prokážou svou bezúhonnost čistými testy ze zahraničí. To se ale v Rusku žijícím sportovcům nelíbí.

"Podáme hromadnou žalobu, možná ale padne i několik individuálních žalob," řekl generální sekretář ruského atletického svazu Michail Butov. "Dali jsme dohromady skupinu právníků, s nimiž budeme spolupracovat," dodal. Zprávy ruských médií, že je mezi nimi i vyhlášený britský specialista na sportovní právo Mike Morgan, ale nepotvrdil.

Kvůli systematickému dopingu v Rusku vyloučila IAAF vloni v listopadu ruský svaz ze všech mezinárodních soutěží a minulý týden Rada IAAF trest potvrdila. Na olympijské hry pustí jen prokazatelně čisté sportovce, kteří žijí mimo Rusko a absolvují pravidelné dopingové kontroly mimo ruský systém. Protože jich ale takové podmínky splňuje minimum, hodlají Rusové rozhodnutí napadnout u CAS.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.