ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
MS ve vodním slalomu

Tunka nejprve flirtoval s vyřazením, poté si dojel pro zlato k narozeninám

Velikost textu:

Pau - Kajakář Ondřej Tunka se v průběhu mistrovství světa ve vodním slalomu ocitl na hraně vyřazení. Do finále nicméně postoupil a po odvážné jízdě bez jediného zaváhání oslavil senzační titul. Navíc v den sedmadvacátých narozenin.

Ondřej Tunka
Ondřej Tunka

Po druhém kole kvalifikace chvíli figuroval na nepostupové třinácté pozici, rozhodčí mu však dvousekundovou penalizaci smazali a poskočil do semifinále. Ani v něm příliš nezářil, přesto postoupil - jako jediný s chybou z deváté příčky.

Ve finále startoval jako druhý a předvedl fantastický výkon. "Jelo se mi hrozně dobře a vlastně si neuvědomuji, co bych mohl udělat líp. Jsem fakt moc spokojený," pochvaloval si Tunka, který doufal, že by to mohlo stačit na medaili.

"Když byly ty tyče výš, myslel jsem si, že budou jezdit ostatní rychleji. Ale pořád se to k tomu přibližovalo a začal jsem věřit. Rozhodně ne v zisk zlaté medaile. To je úžasné," dodal.

přehrát video
Kajakář Tunka se stal mistrem světa, stříbro bere Přindiš a Fišerová

Z českých kajakářů zůstával vždy spíše v pozadí, ve francouzském Pau si nicméně užíval nečekané zlato. Pomohl mu k němu také lehký šťouch Petera Kauzera na sedmnácté brance, který Slovince v cíli odsunul na třetí místo.

Tunka o tom nejdřív nevěděl. "Všiml jsem si toho až později. Docela mě to překvapilo a nejdřív jsem tomu nevěřil. Slavil jsem stříbro a slavil bych ho stejně jako zlato," uvedl. Druhého krajana Víta Přindiše, aktuálního vítěze Světového poháru, porazil o dvě setiny.

Ani s odstupem času nedokázal vysvětlit, co ho na světový trůn vyneslo. "Nejsem moc silný a ani bych neřekl, že jsem na tom technicky líp než ostatní,“ svěřil se. "Když jedete na šampionát, chcete vyhrát. Ale nic nenasvědčovalo tomu, že bych to dokázal," zakončil.

Ziskem světové medailě má stejně jako Přindiš jisté místo v reprezentaci v roce 2018, takže bude určitě startovat na evropském šampionátu v Praze. O třetí místo pro vrcholné akce si to v nominačních závodech rozdají Prskavec a Vavřinec Hradilek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.