ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
Mistrovství světa

Prskavec: Ještě nejsem na úrovni, abych vždycky jel finále

Velikost textu:

Kajakář Jiří Prskavec poprvé od mistrovství světa v roce 2014 neprošel do finále velké akce. Ve francouzském Pau stejně jako před třemi lety v zámoří nasbíral v semifinále čtyři trestné sekundy, což na účast v bojích o medaile nestačilo. Prskavce mrzel hlavně druhý šťouch na devatenácté brance, o tom prvním ze sedmé branky ani nevěděl.

Jiří Prskavec
Jiří Prskavec

Ze semifinálové jízdy přitom neměl špatný pocit. Vydařila se mu pasáž v polovině trati, na kterou si věřil. "Tam se mi to povedlo zkrátit tak, jak jsem chtěl. A říkal jsem si, že je to v pohodě, že jedu tak, jak mám," řekl.

Měl druhý nejrychlejší čas, ale v brankách dvakrát chyboval, zatímco všichni finalisté s výjimkou jiného českého reprezentanta Ondřeje Tunky zajeli čistě. Bronzový olympijský medailista z Londýna si vyčítal hlavně zaváhání v devatenácté brance.

To se rodilo už v předcházející protivodné brance. "Tam mi přišel takový blbý proud, který tam není moc často. Musel jsem to zkrátit z té brány ven, abych se nedotkl vnější tyče. V tu chvíli už jsem asi neměl úplně sílu dojet správně do povody potom, tam jsem se dotknul," líčil.

přehrát video
MS 2017 Francie

Před dvěma lety v Londýně začala zlatou medailí série čtyř medailí z velkých akcí. Loni vyhrál mistrovství Evropy a byl třetí na OH, z letošního evropského šampionátu má bronz. Nezadařilo se mu až v Pau. "Ještě jsem se nedostal na tu úroveň, abych opravdu vždycky jel finále. Mrzí mě to, že jsem se letos do toho finále probojoval vždycky a nevyšlo mi to až tady na světě. Ale to k tomu sportu patří," řekl.

Bylo mu líto, že nemůže zabojovat o cenný kov na trati, která se mu líbila. "Fakt byla taková, kterou jsem si trochu i vysnil. Byly tam věci, které jsem chtěl, které mi v tréninku šly, a cítil jsem, že to může být trať, na které zajedu na medaili. A bohužel," povzdechl si.

Přál postup svým reprezentačním kolegům Tunkovi a Vítu Přindišovi. "Je to super a doufám, že tu medaili přivezou," řekl. Sám už vyhlížel přípravu na příští sezonu, po které chce předvádět ještě lepší výkony.

Pro české vodní slalomáře bude lákadlem hlavně mistrovství Evropy v Praze. "Bude mě čekat ještě nominace, kterou jsem poměrně dlouho nejel. Jel jsem olympijskou a věřím, že se tam probojuju. Bude to taková první priorita," uvedl Prskavec.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.