Lyžování ČR 2024

Kudějová skončila v Seu d'Urgell šestá, Rohan s Chaloupkou na medaile nedosáhli

Seu d'Urgell (Španělsko) - Kateřina Kudějová neproměnila svůj první letošní start ve finále Světového poháru vodních slalomářů v medaili a ve španělském Seu d'Urgell dojela šestá. Šestý byl v mužské kategorii také Lukáš Rohan, Václav Chaloupka skončil sedmý.

Kateřina Kudějová
zdroj: ČTK/PR autor: Balint Vekassy

Mistryně světa z roku 2015 z Londýna Kudějová se do finále dostala poprvé v sezoně. Dosud nejlépe byla třináctá hned v úvodním podniku v Praze. "Jsem spokojená. Chtěla jsem se dostat do finále, to se mi povedlo. Jízdu jsem jela dobře, i když pár chyb tam bylo," hodnotila.

Stejně jako Kudějová zvládli čistě své finálové jízdy i Rohan s Chaloupkou, který se teprve v 19 letech prosadil na konečnou osmou pozici v SP. Rohan je desátý, Kudějová o příčku výše. Všem pomohlo, že výsledky ve finále byly hodnoceny dvojnásobně. "Trať byla lehká, tady to tak je, nic moc jiného se tady postavit nedá. Vždycky se musí pádlovat, makat a je to o desetiny," dodala Kudějová.

Kudějová zakončila SP 6. místem v Seu d'Urgell

Vítězství i zisk druhé trofeje v kariéře slavila Němka Ricarda Funková. Úspěch německého vodního slalomu podtrhl celkově první kanoista Sideris Tasiadis. Německo má tři vítěze z pěti možných v konečném hodnocení SP, pouze Vít Přindiš jim překazil další zlato mezi kajakáři a kategorii C1 žen ovládla Australanka Jessica Foxová (před Terezou Fišerovou).

Za dva týdny budou mít slalomáři mistrovství světa ve francouzském Pau.

Finálové závody SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell (Španělsko):

Muži: C1: 1. Savšek (Slovin.) 94,12 (0), 2. Slafkovský (SR) -0,13 (2), 3. Thomas (Fr.) -0,44 (0), ...6. Rohan -3,28 (0), 7. Chaloupka -3,46 (0), v semifinále 18. Gebas (všichni ČR). Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Tasiadis (Něm.) 322, 2. Savšek 283, 3. Slafkovský 249, ...8. Chaloupka 169, 10. Rohan 166, 32. M. Jáně 59, 33. Gebas 52, 47. Ježek 19, 49. Lhota 11, 88. Jordán (všichni ČR) 2.

Ženy: K1: 1. Funková (Něm.) 96,82 (0), 2. Foxová (Austr.) -0,81 (0), 3. Chourrautová (Šp.) -1,33 (2), ...6. Kudějová -3,89 (0), v semifinále 17. K. Galušková (obě ČR). Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Funková 350, 2. Foxová 286, 3. Dukátová (SR) 253, ...9. Kudějová 167, 20. K. Galušková 116, 31. A. Hilgertová 60, 33. Š. Hilgertová 49, 43. Fišerová 28, 84. A. Galušková 2, 93. Valíková (všechny ČR) 2.