ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
SP v Seu d'Urgell

Kajakáři prošli kvalifikací bez zaváhání, Přindiš dál živí naději na celkový triumf

Velikost textu:
aktualizováno 8. 9. 2017 18:10

Seu d'Urgell - Kompletní kvarteto českých kajakářů včetně lídra průběžného pořadí Víta Přindiše prošlo v závěrečném závodu Světového poháru v Seu d'Urgell do semifinále hned z první části kvalifikace. Nejrychlejší z reprezentantů byl ve Španělsku bronzový olympijský medailista z Ria de Janeiro Jiří Prskavec, který ztratil 52 setin sekundy na vítězného Borise Neveua z Francie.

Vít Přindiš
Vít Přindiš

"Jel jsem to asi tak, jak jsem to plánoval. Sjel jsem to dobře, i když nahoře jsem udělal malou chybku a něco jsem tam nechal. Pak jsem kvůli tomu musel trochu přidat dole, abych to pojistil, protože trať opravdu není moc těžká. Rozdíly byly strašně malé. Druhé místo je na kvalifikaci super," uvedl Prskavec.

Jako sedmý postoupil stříbrný muž z olympijského Londýna Vavřinec Hradilek, dvacátý byl Ondřej Tunka a hned za ním Přindiš.

"Jízda byla spíš na jistotu. Nechtěl jsem nikde příliš riskovat, protože to nebylo potřeba. Dnes bylo důležité postoupit do semifinále. Podařilo se to první jízdou, což je vždy podstatné. Dal jsem si jednoho hloupého šťoucha z nepozornosti až na konci trati, takže budu mít zítra méně času si to prohlédnout kolem kanálu, ale myslím, že to je dobré postupové místo," řekl Přindiš, jenž se může stát prvním celkovým českým vítězem SP v kategorii K1.

Mezi kanoistkami si postup pohlídala osmá Tereza Fišerová, druhá žena průběžného pořadí. Semifinále si hned první jízdou zabezpečila i osmnáctá Monika Jančová. Kateřina Havlíčková musela do druhé kvalifikační jízdy, kde také uspěla.

Z druhého místa postoupili také deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler, kteří rovněž vedou průběžné pořadí SP. Mezi kajakářkami uspěla hned napoprvé třináctá Kateřina Kudějová a ve druhé jízdě se k ní ze zbylé české trojice přidala jen Karolína Galušková.

Kanoista Lukáš Rohan byl v úvodní kvalifikaci pátý, opravu pak zvládli Vítězslav Gebas a Václav Chaloupka. Nedělní semifinále C1 nepojede pouze Michal Jáně, jemuž přitom v první jízdě unikl postup o pouhých pět setin sekundy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.