ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Dostál: Špička je tu široká a někdo může ulítnout

Velikost textu:

Račice (Litoměřicko) – Josef Dostál vyhlásil před MS v Račicích útok na dvě zlaté medaile. Uvědomuje si však, že na kilometru si musí dávat pozor na celou řadu soupeřů. Z finalistů podle českého kajakáře může vyhrát takřka kdokoliv.

Josef Dostál
Josef Dostál

Dostál čeká nebezpečí z různých stran. "V dnešní době ta špička je tak široká, že by se dalo říct, že třeba z prvních osmi může vyhrát kdokoliv. Může se tam povést někomu ulítnout jako mně v roce 2014. Byl jsem dost velkej outsider, kterej to pak vypálil na vítězství," řekl.

V jeho stopách by mohl jít třeba mladý Jihoameričan Agustín Vernice. "Může se stát, že vyhraje mladý Argentinec, co letos vyhrál mistrovství světa do 23 let. Jel jsem s ním ráno v rozjížďce a vypadal taky dost nabitě," řekl Dostál.

Dnes absolvoval dva nejméně oblíbené závody. "Samozřejmě je to ten první a pak je to semifinále na kilometr. Bývá to hrozně bolestivý, může se tam stát, že se sejde hodně rychlých borců, pak je to naplno na čas," vysvětlil.

přehrát video
Fuksovi s Dostálem se start MS podařil

Semifinále vyhrál po dlouhé době. "Vždycky jezdím tak akorát na postup. Dneska jsem si říkal, že bude lepší startovat uprostřed pole, abych byl na sobotu v kontaktu s tou nej špičkou," uvedl.

V pátek ho čeká pětistovka, kvůli které v této sezoně už nezávodí na čtyřkajaku. Na této neolympijské trati letos vyhrál dva závody Světového poháru. "Není to tak namáhavá trať. Bolí to asi i víc, ale menší dobu," doplnil.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.