ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Na Czech Open ve stolním tenise se Čechům nedaří, Prokopcov dohrál ve 2. kole

Velikost textu:
aktualizováno 28. 8. 2015 22:36

Olomouc - Stolní tenista Dmitrij Prokopcov jako jediný z pěti českých zástupců postoupil do 2. kola turnaje ITTF World Tour v Olomouci. V něm ho vyřadil Korejec Čung Jong-sik po hladké výhře 4:0 na sety. Již v úvodním zápase hlavní soutěže Czech Open vypadli Tomáš Konečný, Iveta Vacenovská, Hana Matelová a Renáta Štrbíková.

Dmitrij Prokopcov
Dmitrij Prokopcov

Prokopcov nejprve po sedmisetové bitvě zdolal před zaplněnou tribunou ve sportovní hale Univerzity Palackého slovenského reprezentanta Wang Yanga 4:3. Vedl sice už 2:0, ale pak musel obracet stav 2:3. "Za stavu 2:0 se mi zdálo, že to bude lehčí zápas. On si zvykl a já to pak už tahal z kanálu," řekl Prokopcov. "Byl to docela atraktivní zápas a jsem moc rád, že tady bylo tolik lidí. Snad viděli dobrý pingpong."

V druhém kole ho zastavil Korejec Čung Jong-sik, 16. hráč světového žebříčku. "Je to velké zklamání. Myslel jsem si, že to s ním půjde líp, ale herně mi neseděl. Furt do mě šel, nepustil mě do útoku. Dobře přijímal můj servis, což mě překvapilo, protože jsem dával hodně spodní rotace. Myslel jsem, že mě pustí, ale lezl tam tím bekhendem a dával tam neskutečnou faleš a já to musel zpomalit. Jenže když se s Asiaty zpomalí, je zle," řekl Prokopcov.

Vacenovská, Matelová, Štrbíková i Konečný vypadli v 1. kole

Konečného smetl Liao Čcheng-Tching z Tchaj-wanu 4:0. "Nepředvedl jsem skoro vůbec nic, nemohl jsem se dostat do tempa. Přitom příprava proběhla dobře, cítil jsem se dobře, těšil jsem se na turnaj na domácí půdě, ale prostě se nesešlo vůbec nic. Celý zápas jsem se nemohl chytit. Věděl jsem, co mám čekat, ale nemyslel jsem si, že to bude až takové. Myslel jsem, že je to pro mě hratelný soupeř. Je to velké zklamání," uvedl Konečný.

přehrát video
Do druhého kola Czech Open postoupil Dmitrij Prokopcov

Vacenovská prohrála stejně jako letos v Německu s teprve šestnáctiletou Japonkou Miju Katovou. Podlehla jí 2:4. "Jsem zklamaná z předvedeného výkonu. Dělala jsem si video rozbor a vím, jak hraje, a nejsem schopna dodržet taktiku," zlobila se na sebe česká jednička. "Hraju jejich hru, místo abych donutila ji a hrála takticky správně, tak je to smutné. Kdybych hrála, co mám, tak takovou soupeřku porazit mám. Ale nedokázala jsem to," dodala Vacenovská.

Úspěšná kvalifikantka Matelová nestačila na další Japonku Juku Išigakiovou, proti které neuhrála ani set. "Její hra je pro mě hodně velký problém. Špatně čtu rotace, v prvním setu jsem špatně přijímala její servis, a s holkou, která je na světovém žebříčku tak vysoko, nejde hrát tak, že zkazíte čtyři pět příjmů," řekla.

Štrbíková odehrála proti Thajce Nanthaně Komwongové (124.) pouze šest míčků a za stavu 2:4 v první sadě pro zranění pravé nohy odstoupila. "Už tři týdny mám menší problémy s levou nohou. Tak jsem ji v tréninku podvědomě šetřila a přetížila si pravou," vysvětlila Štrbíková. Ráno vůbec nemohla na nohu došlápnout, vzala si prášky proti bolesti a nohu si nechala zatejpovat. "Jinak chodit nemůžu," dodala. Namále měla hvězda turnaje Kasumi Išikawaová z Japonska. Pátá hráčka světa porazila Nizozemku Britt Eerlandovou až 4:3 na sety a 12:10 v rozhodující sadě.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Kalendář exkluzivních přenosů

   < Září 2018 >
   po út st čt so ne
             1 2
   3 4 5 6 7 8 9
   10 11 12 13 14 15 16
   17 18 19 20 21 22 23
   24 25 26 27 28 29 30
   • 22.9.2018

    Pro dnešní den nenalezena žádná akce.

   ČT sport - Největší momenty 100 let českého sportu

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.