ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
Projekt Všichni za stůl

Botou i mobilem. Stolní tenis láká děti, dá se hrát všelijak

Velikost textu:

Praha – Jeden za všechny, všichni za stůl – to je projekt Českého olympijského výboru (ČOV) a České asociace stolního tenisu v rámci Olympijského víceboje. Je to další způsob, jak přitáhnout děti ke sportu. Hlavním cílem projektu je rozšířit povědomí o stolním tenise a získat pro tento sport novou mladou krev.

Pro účast v soutěži je hlavním úkolem škol natočit maximálně minutové video právě v rámci smyslu celé kampaně – čím vším a na čem se dá ping-pong hrát. "Původně jsem měl trochu strach, že to bude degradace našeho sportu, ale v kombinaci s ukázkou vrcholového sportu jsem si vzpomněl, že i my v našich mladých letech jsme hráli s lecčíms," řekl reprezentační trenér Jindřich Panský.

Pro inspiraci vzniklo video, ve kterém se objevují nejlepší stolní tenistka České republiky Iveta Vacenovská, mnohonásobný medailista z mistrovství Evropy i světa a reprezentační trenér Jindřich Pánský, paralympijský vítěz Ivan Karabec a ambasadorka Olympijského víceboje, atletka Denisa Rosolová.

Podrobnosti kampaně najdete zde.

"Do 2. března pokračuje zasílání videí. Teď jich máme devadesát a věříme, že přijdou ještě další. V první polovině března dojde na webové hlasování," doplnil sportovní ředitel ČOV Martin Doktor. V rámci kampaně proběhnou také pingpongové show, nejlepší stolní tenisté a další olympionici při nich zavítají do škol zapojených aktivně do Olympijského víceboje.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Kalendář exkluzivních přenosů

   < Srpen 2018 >
   po út st čt so ne
       1 2 3 4 5
   6 7 8 9 10 11 12
   13 14 15 16 17 18 19
   20 21 22 23 24 25 26
   27 28 29 30 31    
   • 19.8.2018

    Pro dnešní den nenalezena žádná akce.

   ČT sport – 1. fotbalová liga

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.