TCL V Repre

Dálkové plavkyně na Kozubkův úspěch nenavázaly, desítku si podmanila Číňanka Sin Sin

K sobotnímu čtvrtému místu Matěje Kozubka z pětikilometrové trati se v ženském závodě na dvojnásobné distanci jeho reprezentační kolegyně nepřiblížily. Alena Benešová obsadila na světovém šampionátu v korejském Kwangdžu 34. místo se ztrátou tří minut. Lenka Štěrbová byla čtyřicátá a za vítěznou Číňankou Sin Sin zaostala o téměř šest a půl minuty.

Alena Benešová během mistrovství světa v dálkovém plavání
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Dvaadvacetiletá Sin Sin vybojovala v dramatickém finiši životní úspěch, na olympiádě v Riu de Janeiro skončila na desítce bez medaile čtvrtá. Tentokrát porazila o necelou sekundu dvojnásobnou mistryni světa na pětce a stříbrnou olympijskou medailistku z Londýna na desetikilometrové trati Američanku Haley Andersonovou. Třetí skončila Italka Rachele Bruniová, která má stříbro v této disciplíně z Her v roce 2016.

Vítězka z Ria Nizozemka Sharon van Rouwendaalová doplavala desátá a zabrala poslední místo zaručující účast na olympiádě v Tokiu v příštím roce. O pouhou desetinu sekundy porazila obhájkyni titulu z Budapešti Francouzku Aurélii Mullerovou.

Mistrovství světa v plaveckých sportech v Kwangdžu (Korea):

Dálkové plavání: Ženy - 10 km: 1. Sin Sin (Čína) 1:54:47,2, 2. Andersonová (USA) -0,9, 3. Bruniová (It.) -2,7, 4. Grangeonová (Fr.) -2,8, 5. Cunhaová (Braz.), 6. Twichellová (USA) obě -3,3, ...34. Benešová -3:01,4, 40. Štěrbová (obě ČR) -6:28,3.

Skoky do vody: Muži - prkno 1 m: 1. Wang Cung-jüan (Čína) 440,25, 2. Pacheco (Mex.) 420,15, 3. Pcheng Ťien-feng (Čína) 415,00.

Ženy - věž 10 m synchro: 1. Lu Wej, Čang Ťia-čchi (Čína) 345,24, 2. Yeeová, Pangová (Malaj.) 312,72, 3. Brombergová, Youngová (USA) 304,86.

Synchronizované plavání: Dvojice - technický program: 1. Romašinová, Kolesničenková (Rus.) 95,9010, 2. Chuang Süe-čchen, Sun Wen-jen (Čína) 94,0072, 3. Savčuková, Fjedinová (Ukr.) 92,5847, ...v kvalifikaci 32. Klusková, Mrázková (ČR).