ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Plavec Šefl dopoval, měl pozitivní test na kokain

Velikost textu:
aktualizováno 18. 12. 2017 18:10

Plavec Jan Šefl měl v listopadu při Velké ceně Brna pozitivní dopingový test na kokain. Českého rekordmana na trati 200 metrů motýlek čeká v úterý řízení před disciplinární komisí plaveckého svazu. Hrozí mu zákaz činnosti až na čtyři roky.

Jan Šefl
Jan Šefl

Sedmadvacetiletý Šefl vyhrál v Brně 11. listopadu rozplavby na 50 metrů motýlek v novém rekordu mítinku 23,26 sekundy, do finále však už nenastoupil.

O necelé dva týdny později chyběl Šefl na mistrovství republiky v krátkém bazénu v Plzni, kde plavci měli jedinou šanci plnit limity na právě skončené mistrovství Evropy v Kodani.

"Případ bude na svém úterním zasedání řešit svazová disciplinární komise za účasti zástupce Antidopingového výboru ČR," uvedl předseda plaveckého svazu Petr Ryška.

Plzeňský závodník Šefl se v posledních letech pravidelně účastnil evropských i světových šampionátů, z domácích mistrovství má řadu titulů. Jeho neúčast na ME v Kodani reprezentačního trenéra Vlastimíra Pernu mrzela.

"To je aktuální problém a v případě, že to bude potvrzeno a bude mu uložena nějaká sankce, tak je to druhá věc, která mě mrzí. Patřil k těm, na kterých se dalo ještě stavět a mohl ještě něco dokázat," řekl Perna.

Kokain je na seznamu zakázaných látek mezi stimulanty a za jeho nález hrozí až čtyřletý zákaz činnosti.

Zdroj: ČTK, Právo, Radiožurnál

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.