ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Petráček a Povýšil mají zlaté medaile z MS handicapovaných plavců

Velikost textu:
aktualizováno 5. 12. 2017 22:05

Jediný český paralympijský vítěz z Ria de Janeiro Arnošt Petráček triumfoval na mistrovství světa handicapovaných plavců v Mexiku v závodě na 50 metrů znak. Vendula Dušková skončila na 100 metrů prsa třetí. Druhé zlato pro českou výpravu získal na 50 metrech volným způsobem Jan Povýšil.

Arnošt Petráček
Arnošt Petráček

Povýšila mohl na stupně vítězů Petráček doprovodit, neboť doplaval jako třetí, ale vzápětí byl paralympijský šampion z Ria de Janeiro diskvalifikován. "Bohužel byl diskvalifikován za porušení pravidel v technice daného stylu. Je to škoda, protože se mu to stalo už jednou a sám ví, co dělá špatně," uvedla trenérka a vedoucí výpravy Andrea Věnseková.

Povýšil označil své vítězství spíše za odměnu za trpělivost a výdrž. "Bohužel, moc nás sem nepřijelo, dost lidí se po loňské paralympiádě v Riu nechtělo táhnout do Mexika, do toho pak ještě to zemětřesení, prodloužení sezony prakticky o tři měsíce... Na druhou stranu, kdybych tak dobře jako tady plaval v Riu nebo i tady za normální účasti, o mistra světa bych bojoval taky," řekl Povýšil.

přehrát video
Petráček má zlato z MS v Mexiku
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.