ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
MS v krátkém bazénu

Závadové se finále nepovedlo, na dlouhé polohovce skončila sedmá

Velikost textu:

Windsor - Sedmé místo obsadila Barbora Závadová ve finále polohového závodu na 400 metrů na mistrovství světa v krátkém bazénu v kanadském Windsoru. Česká plavkyně nedokázala zopakovat výkon z rozplavby, časem 4:37,79 minuty za ním zaostala o 5,73 sekundy. Znakařka Simona Baumrtová první start na šampionátu v účast mezi elitní osmičkou neproměnila, na stovce obsadila v semifinále jedenáctou pozici časem 57,68 sekundy.

přehrát video
Závadové se finále na MS nepovedlo, skončila sedmá

Závadová, pátá žena z dlouhé polohovky na MS v padesátimetrovém bazénu loni v Kazani, původně do Windsoru ani jet nechtěla, neboť si po nevydařeném vystoupení na olympijských hrách v Riu dopřála delší volno a začala plnit náročné tréninky pod vedením Itala Paola Bossiniho.

Nakonec předvedla v rozplavbě kvalitní čas a obhájila umístění ze šampionátu před dvěma lety v Dauhá. Tam ale tehdy zaplavala výkon 4:30,95 minuty. "Tak jsem z toho to sedmé místo vykouzlila. Mám radost z času v rozplavbě a potěšilo mě finálové umístění, kdo by to ještě před měsícem čekal. Já tedy ne," uvedla Závadová. "I malé věci občas dokážou rozveselit," doplnila radostně.

Třiadvacetiletá česká rekordmanka Závadová byla v rozplavbě ve Windsoru pátá, a pokud by svůj čas ve finále zopakovala, toto umístění by udržela. Její český rekord z roku 2011 má hodnotu 4:28,21 minuty a znamenal by ve finále čtvrtou pozici. Svůj první titul na šampionátu vybojovala na této trati největší hvězda Katinka Hosszúová z Maďarska, která dohmátla v času 4:21,67 minuty.

Baumrtová v semifinále předvedla výkon 57,68 sekundy a byla tak o 31 setin pomalejší než před dvěma lety v Dauhá, kde skončila na této trati devátá. Její tři roky staré národní maximum má hodnotu 56,28 sekundy. Baumrtové chybělo na poslední postupový čas do finále 61 setin. Na MS ve Windsoru ji čekají ještě dvě znakařské tratě, kde by opět mohla útočit na postup mezi elitní osmičku.

Hosszúová ve finálovém bloku startovala ve třech individuálních disciplínách ze čtyř a vedle titulu na dlouhé polohovce vybojovala ještě stříbro v závodu na 200 metrů volný způsob a postoupila do finále znakařské stovky. Porážku v boji o titul jí připravila Italka Federica Pellegriniová, která získala své první zlato na světových šampionátech v krátkém bazénu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.