ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Chocová prošla na ME do finále 50 m prsa

Velikost textu:
aktualizováno 21. 5. 2016 20:46

Londýn - Petra Chocová si v závěrečný den mistrovství Evropy v Londýně zaplave finále na 50 m prsa. Kontinentální šampionka na této trati z roku 2012 postoupila do nedělního závodu o medaile ze semifinále sedmým časem 31,13. Druhá česká prsařka Martina Moravčíková byla za 31,66 dvanáctá a vypadla. 

Petra Chocová
Petra Chocová

Devětadvacetiletá Chocová prošla v londýnském bazénu při třetím startu do prvního finále díky svému letošnímu nejrychlejšímu času. Česká rekordmanka zaplavala výkon sezony už v rozplavbě (31,41) a v semifinále ho ještě o tři desetiny vylepšila.

"Nečekala jsem to. Chtěla jsem jít rychleji. Doufala jsem, že tak 31,1 nebo 31,2 by mohl být postup. Povedlo se, takže úplně super," uvedla Chocová, kterou od rána pronásledovaly zažívací potíže.

Moravčíková, jež vstřebávala únavu z pátečního finále na dvoustovce, se oproti dopolední rozplavbě zlepšila o čtyři setiny, což na postup nestačilo. Specialistka na delší tratě brala nicméně výsledek jako pozitivum. "Padesátka není moje hlavní disciplína, je to jenom doplněk. Já mám spoustu rezerv na startu, na výjezdech, takže mi vyhovuje, když můžu plavat," řekla.

Semifinále bylo konečnou pro Barboru Závadovou na její doplňkové trati 200 m motýlek. Sedmá žena z dlouhé polohovky postoupila z rozplaveb jako poslední za 2:13,25, v semifinále se o osm desetin sekundy zlepšila, ale výkon 2:12,45 stačil jen na patnáctou pozici. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.