ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Baumrtová je na MS ve finále na 200 metrů znak

Velikost textu:

Dauhá - Simona Baumrtová napravila středeční nezdar ze závodu na 100 metrů znak a na dvojnásobné trati na mistrovství světa v krátkém bazénu v Dauhá postoupila do finále. Česká rekordmanka předvedla osmý výkon 2:03,95 a za osobním maximem zaostala o 89 setin. Nejrychlejší byla maďarská plavkyně Katinka Hosszúová (2:02,69), od vyřazení Baumrtovou dělilo 43 setin.

Simona Baumrtová
Simona Baumrtová

"Jsem naprosto spokojená. Doufala jsem, že poplavu kolem 2:04, takže to je dobré," řekla Radiožurnálu Baumrtová. Její první vystoupení v Dauhá na znakařské stovce skončilo devátým místem a zklamáním. "Byla jsem hodně nervózní, ale včera jsem si udělala menší radost padesátkou, která mě trošku hodila do pohody," dodala česká plavkyně, kterou čeká na padesátce semifinále v sobotu odpoledne.

Finále dvoustovky je součástí loku začínajícího v 16:00 SEČ. Naopak podruhé dnes na šampionátu nepoplavou 50 metrů motýlek Jan Šefl (v rozplavbách 19. místo), 400 metrů volný způsob Jan Micka (20.), 100 metrů prsa Petra Chocová (23.), která se na šampionátu potýká s angínou, ani Martin Baďura na 50 metrů znak (37.).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.