ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
MS v krátkém bazénu

Dauhá není Berlín. Baumrtová dychtí po rekordech

Velikost textu:

Dauhá/Praha – Selhání se opakovat nebude. Simona Baumrtová je odhodlaná napravit medailový nezdar ze srpnového mistrovství Evropy v Berlíně. Česká znakařka se prý poučila z chyb a chce na světovém šampionátu v krátkém bazénu v Dauhá opět bojovat o cenné kovy. Předpokládá, že k tomu bude muset plavat pod úrovní osobních rekordů.

Simona Baumrtová
Simona Baumrtová

Ve sbírce má Baumrtová celkem osm individuálních evropských medailí a jako adeptka na cenný kov odjížděla i v létě do Berlína. Tam ale nenaplnila očekávání a byla nejlépe pátá. "Zklamání už ve mně není, jsem motivovaná, neúspěch v Berlíně mě posílil. Beru to jako ponaučení, byla to 'jen' Evropa, přijdou důležitější závody - mistrovství světa a olympiáda," prohlásila.

Hlavní jsou časy

Třiadvacetiletá plavkyně už čtyři roky sbírá evropské medaile, z globálního šampionátu má však zatím jedinou - v Kataru bude obhajovat předloňský bronz na 100 metrů znak z Istanbulu. "K tomu ale bude třeba plavat pod 56 sekund," tuší Baumrtová. Její český rekord má hodnotu 56,28 sekundy a zaplavala ho loni na ME v Herningu, kde byla druhá.

Motivace Baumrtové nechybí, ale je realistka. Hlavní jsou pro ni časy, konkurence je totiž obrovská. "Chci zaplavat osobní rekordy, konkrétní medailové cíle si dávat nebudu. Protože pak bych byla naštvaná nejen na sebe, ale i na okolí. Takže zůstávám nohama na zemi a uvidíme, jak to dopadne, připravená jsem dobře," uvedla.

Už ví, čeho se vyvarovat

Připravenost dokázala při nedávné Velké ceně Brna, kde na dvoustovce zaostala jen o kousek za svým maximem, s nímž byla druhá v Herningu. "Měla jsem od té doby ještě dva týdny na vyladění formy, takže jsem na správné cestě," radovala se chomutovská znakařka. Už roky spolupracuje s psychologem a také tentokrát využila jeho služby. "Mám vizi, jak bych si to představovala, Berlín se opakovat moc často nebude," prohlásila. "Už vím, čeho se vyvarovat," dodala.

V Istanbulu před dvěma lety pro ni byla medaile překvapením, tentokrát ale na ni bude opět upřena pozornost české výpravy. "Jenže časy soupeřek se zrychlily, špička se vyrovnává," upozornila Baumrtová. Tehdejší medaili získala v času 57,18. "To teď už nic neznamená, rozhodně to nebude medaile, spíš na pomezí postupu do finále," odhadla. "Do závodu dám maximum, připravená jsem fyzicky i psychicky," řekla Baumrtová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.