ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Phelps se vrací k plavání, zaměří se na kratší tratě

Velikost textu:

Baltimore (USA) - Nejúspěšnější olympionik v historii, americký plavec Michael Phelps, se necelé dva roky po ukončení kariéry vrací do bazénu. První soutěže od Her v Londýně, kde se v létě 2012 rozloučil po zisku rekordní 22. olympijské medaile, se zúčastní na konci dubna v Arizoně. Phelps se začal na návrat připravovat loni na podzim.

Michael Phelps
Michael Phelps

Aby mohl Phelps znovu závodit, musel počkat podle pravidel antidopingové agentury USA půl roku. Poprvé bude startovat na mítinku v arizoneksém městě Mese od 24. do 26. dubna. Jeho hlavní motivací jsou podle všeho mistrovství světa za rok v Rusku a rok nato Olympijské hry v Riu de Janeiru.

Phelps nemá od návratu žádná očekávání. "Chce si to užít, to hlavně. Uvidíme, jak (v Mese) všechno dopadne. Nebral bych to jako návrat v pravém slova smyslu. Teprve pak si sedneme a zvážíme další kroky," uvedl trenér Bob Bowman.

Na mítinku v Arizoně se Phelps představí v rozplavbách na 100 metrů volný způsob a motýlek. Plánuje se zaměřit na kratší tratě než v minulosti a také na štafety.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.