ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel
Mistrovství světa

Akvabela Bernardová je jedenáctá, Pošmourný doplaval na 5 kilometrech 21.

Velikost textu:
aktualizováno 20. 7. 2013 21:04

Barcelona - Akvabela Soňa Bernardová obsadila 11. místo v soutěži jednotlivkyň na mistrovství světa v Barceloně. Dálkový plavec Jan Pošmourný v závodě na 5 km skončil jedenadvacátý, druhý český reprezentant na startu Ján Kútnik byl na 32. příčce. Barbora Picková mezitím mezi ženami skončila na stejné trati na 29. pozici.

Plavci na MS v Barceloně
Plavci na MS v Barceloně

Bernardová za svůj program získala 85,2 bodu a o tři desetiny vylepšila výsledek z kvalifikace. Za trojnásobnou olympijskou vítězkou a nyní už jedenáctinásobnou světovou šampionkou Světlanou Romašinovou z Ruska zaostala česká akvabela o 11,6 bodu.

V kvalifikaci technického programu synchronizovaného plavání uspěla Soňa Bernardová a z jedenáctého místa postoupila do večerního finále. Česká reprezentantka získala 84,9 bodů a za nejlepší trojnásobnou olympijskou vítězkou a desetinásobnou světovou šampionkou Světlanou Romašinovou z Ruska zaostala o 11,3 bodů.

Pošmourný na nejrychlejšího Tunisana Usámu Mellúlího ztratil patnáct vteřin, Kútnik za dvojnásobným olympijským šampionem zaostal o půl minuty. Pro stříbro si doplaval Kanaďan Eric Hedlin, třetí skončil německý veterán a obhájce Thomas Lurz.

Ženský závod na 5 km ovládla stříbrná medailistka z dvojnásobné trati na olympiádě v Londýně Američanka Haley Danita Andersonová, která ve finiši porazila o dvě desetiny Polianu Okimotovou Cintraovou. Na třetí příčce skončila s desetivteřinovým odstupem další brazilská plavkyně Ana Marcela Cunhaová. Picková za Andersonovou zaostala o téměř dvě a půl minuty.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.