ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Šest minut a 54 sekund bez dechu – freediverka Grézlová má z MS bronz

Velikost textu:

Bělehrad – Gabriela Grézlová vybojovala na mistrovství světa ve freedivingu bronzovou medaili. Pod vodou vydržela na jeden nádech 6 minut 54 sekund, čímž vytvořila v disciplíně statická apnoe český rekord. Ruska Natalia Molchanová zvítězila dokonce v rekordu světovém 9 minut a 2 sekundy.

Gabriela Grézlová
Gabriela Grézlová

Za druhou Rakušankou Veronikou Dittesovou zaostala Grézlová o padesát sekund. "Věděla jsem, že jdu pro bronz. Můj super kouč Branko Petrovič by mě nenechal vylézt z vody dřív," podotkla šťastná česká reprezentantka. "Mistrovství bylo super, bylo k vidění spousta úžasných výkonů, Natalia Molchanová si střihla tři světové rekordy, bylo na co koukat," dodala členka pražského klubu Apneaman.

Ostatním českým závodníkům se také dařilo. Michal Rišian skončil výkonem 194 metrů na jeden nádech v disciplíně dynamická apnoe bez ploutví na čtvrtém místě. Kamil Vyštejn se v této disciplíně probojoval do finále B, kde si doplaval pro 15. místo.

Mistrovství světa ve freedivingu čítá tři bazénové disciplíny. Ve statické apnoe se potápěč snaží vydržet pod vodou na nádech po co nejdelší čas, přičemž může volně plavat na hladině, nebo být úplně ponořen. Dynamická apnoe s ploutvemi spočívá v uplavání co nejdelší vzdálenosti pod vodou na jeden nádech s ploutvemi, na rozdíl od dynamické bez ploutví, kde se plave stylem prsa.

Výsledky disciplín s českou účastí:

Ženy STA:

1. místo Natalia Molchanová 9:02 min.

2. místo Veronika Dittesová 7:44 min.

3. místo Gabriela Grézlová 6:54 min.

Muži DNF:

1. Čolak Goran 206 m.

2. Peles Vanja 200 m.

3. Molchanov Alexey 195 m.

…4. Michal Rišian 194 m.

…15. Kamil Vyštejn 130 m.

Muži DYN:

1. Čolak Goran 281 m.

2. Bubenchikov Alexander 259 m.

3. Kostyshen Alexander 257 m.

…11. Michal Rišian 219 m.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.