Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Krpálek míří po sérii problémů do Tel Avivu, na ME bude obhajovat bronz

Velikost textu:

Olympijský vítěz Lukáš Krpálek za sebou nemá ideální přípravu na mistrovství Evropy. Tři týdny stonal, navíc má za sebou sérii zranění. V izraelském Tel Avivu se chce i tak od čtvrtka porvat o medaili. V nejtěžší váhové kategorii nad 100 kilogramů bude obhajovat bronz z loňského šampionátu ve Varšavě. "Konečně cítím, že už můžu s dechem, což je pro mě důležité," řekl šampion z Ria, který je pověstný obraty v závěrech zápasů díky skvělé kondici.

Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek

Kvůli třítýdenní nemoci přišel Krpálek o kemp v Japonsku. Dva týdny bral antibiotika a shodil takřka osm kilogramů. Dobré pocity prý neměl ani z tréninků po nemoci, které absolvoval při soustředěních v Turecku a Maďarsku.

V Turecku si navíc před dvěma týdny hned na začátku kempu narazil hrudník. "Ale musím říct, že se to hodně lepší. Minulý týden už jsem se s klukama pral," vyprávěl Krpálek. A aby toho nebylo málo, po kontaktu se soupeřem na tréninku má poraněný prst na noze.

přehrát video
Jako první z Čechů vstoupí do judistického ME Petřikov

Ani jeden ze zdravotních problémů však jeho start na evropském šampionátu neohrožuje. "Budu se tomu muset přizpůsobit a snažit se i s těmi zraněními dosáhnout co nejlepšího umístění. Byl by pro mě super boj o medaili, ale to uvidíme až na místě," uvedl Krpálek, jehož po ME čeká volnější měsíc, kdy se bude připravovat v Praze.

Evropský šampionát podle všeho znovu vynechá hlavní hvězda této váhové kategorie Teddy Riner z Francie. Největšího soupeře tak Krpálek vidí v Gruzínci Guramu Tušišvilim, který bude obhajovat evropský titul. "Na mistrovství světa svedl s Rinerem vynikající souboj, moc nechybělo, aby ho porazil," řekl na jeho adresu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.