ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Judista Ježek na MS ukončí kariéru. "Chci to završit medailí," vytyčil si za cíl

Velikost textu:

Praha – Ve třiceti letech završí na mistrovství světa v Budapešti svou bohatou kariéru judista Jaromír Ježek, a české judo tak přijde o jednu ze svých největších osobností. Ježek si připsal úspěchy na celé řadě závodů, ovšem medaile z těch největších akcí mu ještě chybí. V Budapešti to ale bude chtít vynahradit.

Judista Jaromír Ježek
Judista Jaromír Ježek

"Připravuji se na svou derniéru. Samozřejmě bych to chtěl završit nějakým hezkým výsledkem, který by mě pohladil po judistické duši. Abych byl spokojený," řekl Ježek na tiskové konferenci před odjezdem do Budapešti. "Už mám medaili skoro ze všeho, jen z olympiády a mistrovství světa mi chybí, tak by nebylo špatné to teď napravit. Umístit se do třetího místa by bylo hezké," dodal s úsměvem.

Medaile už letos získal na Kontinentálních pohárech v Katovicích a Minsku. "Člověka to zahřeje, stoprocentně to zvedá sebevědomí. Kontinentální poháry sice nejsou tak bodově ohodnocené, ale mají svůj náboj a z mého pohledu síla soupeřů je srovnatelná s těmi na Grand Prix," prohlásil člen Sokola Vršovice.

Věří, že mu rozlučku nepokazí ani zranění kolena, které si přivodil 14. srpna na soustředění v Hranicích. Ve stejný den, kdy si olympijský vítěz Krpálek přetrhl vazy v kotníku a přišel o start v Budapešti. "Bylo to nějaké černé pondělí. Chvilku potom, co se zranil Lukáš, jsem si obnovil zranění kolena. Jedna z jizviček ve vazu se uvolnila a ruplo to. Ale funguju. Stoprocentní to není, ale na 95 procent to je," řekl Ježek.

"Hned jsem věděl, co s tím mám. Ani jsem nepotřeboval jet na vyšetření. Vím, co mé tělo snese. Jen jsem to zachladil, dal si čtyři dny volno a rozhodoval jsem se, jestli do Budapešti pojedu. Teď už je dobře a cítím se psychicky v pohodě. Koleno si zatejpuju a jdu do toho," dodal.

Konec kariéry zvažoval už před rokem po olympijských hrách v Riu de Janeiro, ale nakonec se rozhodl pokračovat. "Změnilo se to z rodinných důvodů, jelikož jsme se celá rodina na rok stěhovali do Dubaje, kam šla manželka pracovat, tak jsem zůstal závodník. Ale od ledna jsme rozhodnutí, že teď už to bude opravdu naposledy," prohlásil.

U juda bude nadále pokračovat a předávat svou výjimečnou techniku svým nástupcům. "Judo je má druhá rodina a chci u něj zůstat. Jen v jiné roli. Mám od svazu nabídku, abych dělal asistenta trenéru Lacinovi a trénoval mladé pod ministerstvem vnitra. Budu jim předávat, co jsem se naučil, a budu vychovávat talenty v budoucí olympijské vítěze," dodal s úsměvem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.