ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Krpálek je už v žebříčku čtvrtý a na šampionátu bude nasazený

Velikost textu:

Praha – I v nejtěžší váhové kategorii stoupá judista Lukáš Krpálek rychle vzhůru. Za sedm měsíců po přestupu mezi nejtěžší judisty světa se český reprezentant probojoval už na čtvrté místo světového žebříčku. Olympijský vítěz z Ria de Janeiro tak bude na blížícím se mistrovství světa mezi nasazenou osmičkou a vyhne se v prvních kolech největším favoritům.

Lukáš Krpálek bojuje ve váhové kategorii nad 100 kg
Lukáš Krpálek bojuje ve váhové kategorii nad 100 kg

Šestadvacetiletý Krpálek do loňska zápasil ve váze do 100 kilogramů, a tak když v lednu vstupoval do nejvyšší váhy, začínal od nuly. Přesto se dokázal brzy vyhoupnout mezi elitu. Pomohly mu k tomu triumfy na turnajích Grand Prix v Antalyi a Chu-che-chao-tche. Navíc byl třetí na evropském šampionátu ve Varšavě a pátý na grand Prix v Düsseldorfu, což mu dohromady vyneslo 2002 bodů.  

Víc jich v nejtěžší váze získal letos jen Brazilec David Moura - 2060, když mu výrazně pomohlo 1000 bodů za triumf na Grand Prix v Jekatěrinburgu.  

Letos zatím ještě vůbec nevstoupil na tatami Francouz Teddy Riner. Olympijský vítěz v této kategorii, který od roku 2010 neprohrál, se tak propadl na druhé místo právě za Mouru. A Krpálek na něj ztrácí jen 88 bodů. Mezi ně se ještě vklínil aktuální evropský mistr Guram Tušišvili z Gruzie.  

Právě na některého z těchto tří judistů by měl Krpálek narazit na světovém šampionátu v Budapešti až v případném semifinále. V prvních kolech by neměl potkat ani Japonce Hisajošiho Harasawu, Maďara Barnu Bora, Dúrenbajara Ulzíbajara z Mongolska a Rumuna Daniela Nateu, kteří budou rovněž mezi nasazenými.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.