ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
GP v Číně

Krpálek pokořil bolest i soupeře a říká: Této medaile si hodně cením

Velikost textu:

Chu-che-chao-tche - Ačkoli má na kontě celou řadu trofejí, zlatou medaili z Grand Prix v Číně si judista Lukáš Krpálek obzvlášť považuje. Vybojoval ji totiž i přes velkou únavu a bolesti zad, kvůli kterým zvažoval, že se v průběhu turnaje vzdá. Přesto dokázal semifinále i finále otočit a zaznamenal další triumf po přestupu do nejtěžší váhové kategorie.

Lukáš Krpálek po vítězství na GP v Číně
Lukáš Krpálek po vítězství na GP v Číně

"Každá medaile v této kategorii je vydřená. Jsem rád, že to vyšlo. Jsme v náročném období, kdy jezdíme po kempech a máme nejnáročnější přípravu. O to víc si cením této medaile," řekl Krpálek. "Měl jsem tu těžké zápasy a nebyl jsem na tom úplně dobře. Ne, že bych v medaili nevěřil, ale věděl jsem, že to bude hrozně těžké," dodal.

V semifinále s Rusem Andrejem Volkovem i ve finále s Dúrenbajarem Ulzíbajarem z Mongolska prohrával na wazari, ale dokázal souboje otočit a vyhrát na držení.

"Stejně jako v semifinále mě i ve finále hrozně naštvalo, že jsem tam udělal hloupou chybu. Hnal jsem se do chvatu a chtěl ho zalomit. Záda to ale nedovolila, trošku jsem polevil a on mě z toho otočil. Ale to mě naštvalo a chtěl jsem to obrátit. Dal jsem do toho maximum. Povedl se mi chvat sumi-gaeši a následně držení, takže super," radoval se.

přehrát video
Krpálek chtěl v Číně odstoupit, nakonec má zlato

Těší ho, že i po půl roce od přestupu do nejtěžší váhové kategorie mu vychází jeho největší zbraň, boj na zemi a držení soupeře. "Je super, že newaza mi pořád funguje, že mě ještě tolik neznají. Takhle dobře to asi pořád nepůjde. Ale chci toho využít, dokud to jde," pokračoval olympijský vítěz z Ria.

I proto stále rozšiřuje svůj rejstřík chvatů a jeden z nich, tomoe-nage, úspěšně aplikoval i v Číně ve čtvrtfinále proti Korejci Kim Sung-minovi. "Každý vyhraný zápas potěší, ale měl jsem radost, když se mi proti němu povedla technika, kterou zas tak dlouho netrénuji," uvedl šestadvacetiletý judista.

Česká reprezentace nyní zůstane v Chu-che-chao-tche další tři dny a bude zde trénovat na kempu. "Mělo by to být se stejnými protivníky, plus dalšími judisty z Číny. Uvidíme, jak to bude vypadat. Pak se přesuneme do Japonska, kde nás čekají určitě kvalitní tréninky. To je naše hlavní část přípravy na mistrovství světa," zakončil Krpálek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.