ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

PGA Championship vyhrál v rozehrávce Němec Kaymer

Velikost textu:
aktualizováno 16. 8. 2010 09:25

Kohler (USA) - Vítězem posledního golfového majoru sezony se stal v americkém Kohleru pětadvacetiletý německý hráč Martin Kaymer, jenž v tříjamkové rozehrávce předčil o šest let staršího domácího Bubbu Watsona. Na turnaji pokračoval výsledkový propad světové jedničky Tigera Woodse: obsadil dělené 28. místo, které mu nezajistilo přímou nominaci do amerického výběru pro nadcházející Ryder Cup. Nicméně o účast definitivně nepřišel, protože může stále dostat divokou kartu. Přes mohutný závěr a nejlepší výkon dne (67 ran) se neprosadil jeho věčný pronásledovatel Phill Mickelson, jenž skončil na děleném 18. místě.

Německý golfista Martin Kaymer vyhrál PGA Championship
Německý golfista Martin Kaymer vyhrál PGA Championship
Otevřít galerii
 • Německý golfista Martin Kaymer vyhrál PGA Championship autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Americký golfista Bubba Watson autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V nebývale dramatickém závěru měl na dosah výhru nejdříve Dustin Johnson, kterému stačilo na 18. jamce zahrát par. Nakonec sice došel s výsledkem -11 stejně jako dvojice pro play-off, jenže si musel po diskuzi s rozhodčím připsat trestnou ránu a bylo po nadějích.

Televizní kamery totiž odhalily, že si šestadvacetiletý Američan při ráně z pískové překážky nepovoleně založil hůl za míč a místo prodlouženého boje s Kraymerem a Watsonem se musel smířit s tím, že obsadil dělenou třetí příčku. Jeden z posledních z neuvěřitelného množství 967 bunkerů na hřišti si tak vybral daň v podobě ztráty nadějí na výhru na jednom ze čtyř nejvýznamnějších turnajů sezony.

Johnson svůj prohřešek proti pravidlům vysvětlil tím, že nepoznal, že se jeho míček ocitl v bunkru. "Ani na okamžik mě nenapadlo, že jsem v písku. Myslel jsem, že je to hlína, kterou udupali diváci," řekl šokovaný Johnson v televizním rozhovoru.

Martin Kaymer:

"Majory jsou nejdůležitější turnaje, které hrajeme. Nemohl jsem vyhrát nic většího."

Z prvního triumfu na majoru v kariéře se nakonec radoval Kaymer, jenž se stejně jako Watson připravoval po dokončení svého čtvrtého kola na rozehrávku v tréninkovém prostoru. O trestu pro Johnsona se dozvěděli oba hráči shodně až u televizní obrazovky. Následný rozstřel začal lépe domácí golfista, jenž na úvodní jamce zaznamenal birdie. Jenže na závěrečné třetí jamce poslal míč do vodní překážky a mladý Němec potvrdil předpovědi o hvězdné budoucnosti. Životní triumf mu vynesl 1,35 milionu dolarů a ve světovém žebříčku posun o osm pozic až na páté místo.

Na turnaji pokračoval výsledkový propad světové jedničky Tigera Woodse: obsadil dělené 28. místo, které mu nezajistilo přímou nominaci do amerického výběru pro nadcházející Ryder Cup. Nicméně o účast definitivně nepřišel, protože může stále dostat divokou kartu od kapitána Coreyho Pavina. "Snad mě Corey nominuje. Myslím, že jsem hrál lépe než minulý týden a má hra se začíná ubírat správným směrem," uvedl Woods, jenž zaostal za nejlepším duem o devět ran. Přes mohutný závěr a nejlepší výkon dne (67 ran) se neprosadil jeho věčný pronásledovatel Phill Mickelson, jenž skončil na děleném 12. místě a zůstal světovou dvojkou.

PGA Championship
PGA Championship
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.