ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Čejka do Čeladné nepřijede, nedomluvil se na startovném

Velikost textu:

Čeladná - Na golfovém turnaji Czech Open 2010 v Čeladné nebude startovat Alex Čejka. Německý profesionál s českými kořeny se nedomluvil s promotérem turnaje na podmínkách. Čeští fanoušci tak přišli o jeden z největších taháků štědře dotovaného turnaje, který se bude hrát na severu Moravy už podruhé. Čejka je tradičně jednou z největších hvězd turnajů pořádaných na českém území. Před lety jezdil na akce pořádané v Karlštejně i Mariánských Lázních, v Čeladné nechyběl ani před rokem.

Alex Čejka
Alex Čejka
Otevřít galerii
 • Alex Čejka zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Alex Čejka autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Bohužel jsme se s Alexem Čejkou nedohodli na podmínkách jeho startu," uvedl v prohlášení zaslaném médiím promotér turnaje Stephen A.J. Flanagan. Je si zároveň vědom, že na Čejkův start se mnoho diváků hodně těšilo. "Zvlášť poté, co se mu dařilo v minulém měsíci na turnajích ve Spojených státech," připustil Flanagan, že čtyřdenní soutěž od 19. do 22. srpna přišla o důležitou ikonu.

Tip SportŽivě.cz

Diváci v Čeladné budou mít vstup zdarma, pokud se zaregistrují na oficiální webové stránce turnaje www.czechopen2010.cz.

Hlavním důvodem odmítnutého startu je podle všeho skutečnost, že obě strany měly jiné představy o podmínkách vyplácení startovného. Podle českého magazínu Golf&Digest Čejka požadoval startovné, ale promotér ho byl ochoten vyplatit jen v případě, že projde do víkendových bojů pátečním cutem. Loni rodák z Mariánských Lázní mezi nejlepší nepronikl.

Přesto se má sejít v Čeladné skvělá konkurence. Už nyní pořadatel avizuje příjezd Miguela Ángela Jiméneze, Simona Khana, Thomase Leveta a mnohých dalších skvělých hráčů. Turnaj bude totiž pro hráče předposlední možností vybojovat si nominaci do evropského výběru pro Ryder Cup, který se hraje v září.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.