ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Woods se po skandálu vrací ke golfu

Velikost textu:

New York - Nejlepší světový golfista Tiger Woods ohlásil návrat k soutěžím. Objeví se již při dubnovém Masters, které se odehraje na hřišti v Augustě. Woods přerušil kariéru v prosinci kvůli skandálu s mnohonásobnou nevěrou. O jeho návratu se spekulovalo už několik dní, neboť čtyřiatřicetiletá světová jednička začala s tréninkem. "Masters je turnaj, na kterém jsem vyhrál svůj první titul kategorie major. K tomuto turnaji mám velký respekt. Po nezbytné golfové přestávce se cítím připravený zahájit sezonu právě v Augustě," oznámil Woods.

Tiger Woods
Tiger Woods
Otevřít galerii
 • Tiger Woods autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1269/126877.jpg?1259571034
 • Tiger Woods autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jeho posledním turnajem bylo Australian Masters v polovině listopadu. O dva týdny později pak jeho autonehoda, ke které došlo za podivných okolností nedaleko jeho domu, odstartovala skandál. Brzy vyšlo najevo, že byl své manželce Elin nevěrný s několika ženami. K mravnímu pochybení se Woods přiznal a brzy jej začali opouštět i někteří reklamní partneři. 

Vítěz celkem 14 turnajů kategorie major se rozhodl přerušit kariéru, aby zachránil rodinné vztahy, nastoupil i ústavní léčbu ze závislosti na sexu. "V terapii budu pokračovat. Přestože se vracím k soutěžím, mám ještě v osobním životě hodně práce před sebou," naznačil, že si švédskou manželku ještě úplně neudobřil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.