ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Spilková vstoupila do sezony 42. místem v Austrálii

Velikost textu:
aktualizováno 3. 2. 2018 12:50

První letošní start na Ladies European Tour se Kláře Spilkové nepovedl. Česká golfistka skončila v australském Barwon Heads na 42. místě, když si ve třetím kole pohoršila a neprošla druhým cutem.

Klára Spilková
Klára Spilková

Spilková byla v pátek po polovině Oates Vic Open třicátá a zvládla první selekci. Dnešní třetí kolo jí však nevyšlo, zahrála čtyři rány nad par a s celkovým skóre +5 zůstala dva údery za postupem do nedělního finále. Druhým cutem prošlo 36 golfistek. V čele je se skóre -7 bývalá amatérská světová jednička Minjee Leeová z Austrálie.

"Ve třetím kole foukal silný vítr a hřiště bylo šíleně tvrdé. Na greenech se míč nedal skoro zastavit. Na druhé devítce jsem udělala pár chyb při odpalech. Skončila jsem v bunkerech a už jsem se nezachránila," komentovala členka globálního týmu KPMG Spilková svůj první turnaj po téměř dvou měsících.

Na turnaj se naladila vítězstvím svého týmu ve středečním Pro-Am. Hodně zkušeností jí přinesla jak náročná hřiště, tak proměnlivé a větrné počasí. "Jeden den bylo čtyřicet stupňů a druhý jenom sedmnáct. Jinak jsem ráda, že jsem zpátky ve hře," uvedla loni čtvrtá hráčka Order of Merit série LET.

Netradiční byl turnaj i spojením s muži. "Potkávaly jsme spoustu hráčů známých z European Tour. I tréninkové plochy byly společné," řekla Spilková, která v prvním kole hrála Creek a ve zbývajících dvou hřiště Beach.

Vítězka turnaje v Maroku Spilková odletí v neděli s caddiem Martinem Konečným na další turnaj do Canberry. Tam se začíná v pátek 9. února a hraje se na tři kola.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.