ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Spilková se připravovala jako boxerka, golfovou sezonu zahájí v Austrálii

Velikost textu:

Na jižní polokouli vstoupí do letošní sezony golfistka Klára Spilková. Čtvrtá žena loňského žebříčku Ladies European Tour (LET) se po dvou letech vrací do Austrálie. Během úvodních dvou turnajů bude ladit formu a následně zkusí uspět v kvalifikaci na prestižní Australian Open.

Golfistka Klára Spilková
Golfistka Klára Spilková

Třiadvacetiletá Spilková loni odehrála sedmou, a dosud nejlepší sezonu na LET. Mezi elitu vystoupala především zásluhou dubnového triumfu v marockém Rabatu. "Přijde mi, že to hrozně rychle uteklo a je to jako týden po Dubaji," řekla Spilková s připomínkou posledního turnaje minulého roku, který hrála začátkem prosince.

Od té doby trénovala v Česku. "Za těch pár týdnů jsem golf nezapomněla. Loni jsem švihala dobře. Uvidíme, jak mi to bude lítat," dodala.

V přípravě se zaměřila na zlepšení fyzické kondice. Stejně jako v předchozích letech chodila plavat a také boxovala. "Mívala jsem trénink hodinu a půl a odcházela z něj po čtyřech. Věřím, že mi to pomůže," pokračovala Spilková.

V chladných středoevropských podmínkách se podle možností dostala i na driving a na hřiště. Po příletu do Austrálie, kam ji doprovodí caddie Martin Konečný, se zaměří zejména na krátkou hru. "A patování, abych vrátila pocit do rukou," upozornila.

O prvním únorovém víkendu se představí na turnaji Oates Vic Open a následně ji čeká Canberra Classic. "Chtěla bych zahrát dobře jako na každém turnaji," přála si.

Uvědomuje si, že se potřebuje pořádně rozehrát. "Podívat se, na čem zapracovat, na čem trénovat." Poté se zkusí prodrat na turnaj LPGA Australian Open. V kvalifikaci ovšem musí zaujmout místo na "bedně". "Doufám, že to dopadne dobře."

Další program zatím prakticky nezná. Současný kalendář evropské série LET totiž čítá pouze šest turnajů. Jisté je, že by měla v dubnu obhajovat titul v Maroku a chce hrát kvalifikace na majory. "Na jednu stranu je to fajn, protože nemusím moc dopředu plánovat, a co přijde, to přijde," prohlásila s nadhledem rodačka z Prahy.

Klára Spilková
Klára Spilková

Jistý není ani návrat turnaje LET do Česka, který se loni nekonal. Spilková by ho pochopitelně velmi ráda přivítala. "To víte, že jo. Je to srdcová záležitost. Bylo by to fajn. Neoficiálně by měl být v červenci, ale jak to dopadne, je ve hvězdách," upozornila.

Je nicméně také možné, že získá sponzorské pozvánky na turnaje LPGA v USA. Na podzim nejspíše znovu zkusí usilovat o hrací kartu na americkou sérii. "Asi jo. Ta je profesionálnější o dvě stě procent," porovnala LPGA a LET.

Přesto nechtěla dopředu jednoznačně říct, že do kvalifikace nastoupí. "Uvidím, jak budu hrát. Nechci zbytečně říkat, že jo, a potom, že ne," uvedla Spilková.

Přestože program sezony vypadá "odpočinkově", nejlepší česká golfistka si je jistá, že rok takový nebude. "Ve finále toho bude s cestováním docela dost. Budu na turnajích od února do prosince, takže se to nakupí," zakončila.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.