ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Prezidentský pohár vyhráli posedmé v řadě Američané

Velikost textu:

Skvěle rozehrané střetnutí už si nenechali vzít. Američtí golfisté vyhráli posedmé za sebou Prezidentský pohár, v němž tým USA čelí výběru zbytku světa bez evropských hráčů.

Donald Trump předává trofej pro vítěze Prezidentského poháru
Donald Trump předává trofej pro vítěze Prezidentského poháru

Američané vedli před posledním dnem o 11 bodů a k výhře jim stačilo získat jediný singl. Nakonec domácí golfisté vyhráli tři zápasy a tři remízovali. Šest zápasů vyhrál Mezinárodní tým.

USA tak porazilo zbytek světa vysoko 19:11. Bod, který rozhodl o triumfu domácích na hřišti v Jersey, vybojoval Daniel Berger. Prezidentský pohár předal poprvé v historii úřadující prezident Spojených států.

přehrát video
Prezidentský pohár opět vyhráli Američané

Američané měli ve svém středu tři z prvních čtyř hráčů světového žebříčku v čele s jedničkou Dustinem Johnsonem. Ve výběru kapitána Stevea Strickera nechyběl ani legendární vítěz pěti majorů Phil Mickelson. Tým světa vedli Japonec Hideki Macujama a Australan Jason Day, současná trojka a sedmička.

Mezinárodní výběr se radoval z vítězství ve čtyřdenním klání, které se hraje jednou za dva roky, jen v roce 1998. Jeden ročník skončil nerozhodně.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.