ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Spieth vyhrál turnaj Travelers Championship v rozstřelu

Velikost textu:

Cromwell (USA) - Američan Jordan Spieth vyhrál díky povedené ráně z písku do jamky v rozstřelu turnaj Travelers Championship. Jako druhý nejmladší po Tigeru Woodsovi dosáhl na PGA Tour na desátý titul.

Jordan Spieth
Jordan Spieth

Třiadvacetiletý Spieth měl po čtyřech kolech na hřišti River Highlands skóre -12 a po povedeném finálovém kole skončil stejně také jeho krajan Daniel Berger. Proto si zopakovali v play-off čtyřparovou osmnáctku a Spieth byl úspěšnější.

Poté co míč po třetí ráně z bunkeru dojel do jamky, Spieth odhodil hůl, vyběhl na trávu a ve výskoku se oslavně srazili s caddiem Michaelem Grellerem. "Měl jsem šílenou radost a byl jako cvok. Byla to prostě legrace," řekl Spieth.

Sám pak uklidňoval hlasité fanoušky, aby měl jeho kamarád klid na dlouhý pat, kterým mohl play-off prodloužit. Bergerův pokus ale skončil vedle jamky. "Jordan to jednoduše zahrál jako Jordan," komentoval Berger závěrečný rozstřel.

V play-off vyhrál vítěz dvou majorů Spieth turnaj PGA již počtvrté v kariéře a podruhé to dokázal úspěšnou ranou z písku. Stejným způsobem získal svůj první titul, v roce 2013 takto uspěl na John Deere Classic.

Spieth měl přitom v závěru finále štěstí. Třikrát skončil míč po jeho odpalu málem ve vodě, čímž by ztratil ránu. Na patnáctém greenu patoval a myslel si, že nevalně, ale míček zajel do jamky a Spieth překvapením strnul. "Tohle je nejspíš moje nejšťastnější vítězství, protože jsem měl dnes dost kliku," řekl.

Bývalý první hráč světa Spieth letos vyhrál druhý turnaj. Před úspěchem v Cromwellu se radoval v únoru na AT&T Pebble Beach Pro-Am.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.