ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Zemřel Arnold Palmer, slavný golfista odešel v 87 letech

Velikost textu:
aktualizováno 26. 9. 2016 13:16

Pittsburgh - Ve věku 87 let zesnul v neděli legendární americký golfista Arnold Palmer. Zemřel v nemocnici v Pittsburghu, kde podstupoval vyšetření srdce. Úmrtí vítěze celkem 62 turnajů na okruhu PGA, z toho sedmi kategorie major, potvrdil Alastair Johnson, šéf společnosti Arnolda Palmera.

Arnold Palmer
Arnold Palmer

"Děkuji ti, Arnolde, za tvé přátelství, rady a spoustu smíchu. Tvoje filantropie a pokora jsou součástí tvé legendy," napsal na Twitteru golfista Tiger Woods. "Kdyby nebylo Arnolda, golf by nikdy nebyl tak populární," uvedl už kdysi Woods.

Na Palmerovu smrt zareagovali se zármutkem hráči, vedení věhlasných hřišť i zástupci americké politické scény v čele s prezidentem Barrackem Obamou."Arnold se nikdy nevzdával. Jeho tělo to teď možná vzdalo, ale on ne. Jeho duch a pozitivní elán tady bude navždy s námi," řekl nejúspěšnější golfista všech dob Jack Nicklaus.

Charismatický golfista Palmer výrazně přispěl k popularitě golfu ve Spojených státech i po světě. Byl i průkopníkem sportovního marketinku a pomohl hráčům k výdělkům z reklamy. Vedle sportovních úspěchů se zasloužil o vybudování více než 300 golfových hřišť.

Palmer, rovněž vášnivý pilot letadla, se na Floridě zasloužil i o vznik dvou nemocnic pro ženy a děti, které nesou jeho jméno a jméno jeho první manželky Winnie.

přehrát video
Ve věku 87 let zemřel golfista Arnold Palmer
Zdroj: ČT sport, ČTK, Twitter

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.