ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

První den US Open narušil déšť, zatím vede nováček Landry

Velikost textu:

Oakmont - Nepříznivé počasí narušilo úvodní den golfového majoru US Open a většina hráčů 1. kolo v Oakmontu nedokončila. V čele je Američan Andrew Landry, který má po sedmnácti jamkách skóre -3.

Program US Open narušil déšť
Program US Open narušil déšť

Osmadvacetiletý nováček na PGA Tour Landry využil měkčího a přesto náročného hřiště, zahrál pět birdie a dvě bogey. Vede o ránu před krajanem Bubbou Watsonen, který má odehraných čtrnáct jamek, a Dannym Leem z Nového Zélandu.

Kvůli bouřce bylo první kolo poprvé přerušeno hodinu a půl po začátku hry. Pak se golfisté na hřiště vrátili, ale klakson zazněl znovu a v obličejích hvězd jako obhájce titulu Jordana Spiethe či Roryho McIlroye byla vidět frustrace. Ještě jednou se hráči pustili do boje s jamkami, ale blesky a hromy hrací den nakonec ukončily.

Američan Spieth je po jedenácti jamkách ránu nad par, McIlroy a letošní vítěz Masters Danny Willett dokonce shodně čtyři rány nad po dvanácti jamkách. První kolo dokončilo jen devět hráčů a světová jednička Jason Day ani nezačal.

První kolo by se mělo dohrát dnes a organizátoři doufají, že druhé odstartuje dvě hodiny po poledni místního času. Předpověď počasí je příznivá.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.