ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Povedený závěr vynesl Spilkovou ve Francii na sedmé místo

Velikost textu:
aktualizováno 27. 9. 2015 22:44

Saint Jean de Luz - Golfistka Klára Spilková skončila na turnaji ve Francii sedmá, což je její druhé nejlepší letošní umístění v seriálu Ladies European Tour. Dvacetiletá česká profesionálka dopadla lépe jen v červenci ve Skotsku, kde obsadila čtvrté místo. V Saint Jean de Luz zvítězila po rozstřelu domácí Celine Herbinová.

Klára Spilková
Klára Spilková

Spilková, která byla po třech kolech devatenáctá, zahrála ve finálovém dějství pětkrát birdie a připsala si 66 úderů, čtyři pod par hřiště. Celkový součet měla -5, na vítězku ztratila šest ran.

"První tři dny jsem hrála vyrovnaný golf, padaly tam birdie, ale zároveň jsem udělala i pár chyb a dávala bogey. Dnešní poslední den jsem se vyvarovala chybám a zahrála krásný výsledek. Jediné bogey přišlo na deváté jamce, kde jsem bohužel zahrála trojputt. Z výsledku a umístění mám velkou radost," uvedla Spilková.

Ještě tři jamky před koncem vedla o tři rány devatenáctiletá Emily Kristine Pedersenová z Dánska, ale pak zahrála bogey a double bogey a Herbinová s ní srovnala krok. V rozstřelu nakonec vybojovala první vítězství na okruhu LET.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.