ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
GOLF

Day jasně vyhrál v Lake Forest a je světovou jedničkou

Velikost textu:

Lake Forest (USA) - Australan Jason Day je novou světovou jedničkou. Po triumfu na turnaji v Lake Forest vystřídal v čele žebříčku Roryho McIlroye ze Severního Irska. V čele světového pořadí tak nastala čtvrtá změna za čtyři týdny. V minulých vydáních se na prvním místě prostřídali McIlroy a Američan Jordan Spieth, nyní oba z třetí pozice přeskočil sedmadvacetiletý Day.

Jason Day
Jason Day

Ten vyhrál turnaj BMW Championship v Lake Forest zcela suverénně a připsal si pátý letošní triumf. Zahrál 22 ran pod par hřiště a zvítězil s náskokem šesti úderů. Zejména první a druhé kolo měl Day excelentní, hřiště obešel nejprve na 61 a pak na 63 ran. McIlroy se dělil o čtvrté a Spieth o 13. místo.

"Hrál jsem asi nejlíp v životě, i když ten tlak v posledních dvou dnech byl hodně velký. Byl to skvělý turnaj, navíc umocněný tím, že jsem teď první na světě. To je senzační pocit, že nikdo na téhle planetě není lepší než já," řekl Day, který letos vyhrál i svůj první major PGA Championship. V čele žebříčku je třetím Australanem, před ním se na první místo dostali Greg Norman a Adam Scott.

přehrát video
Golfista Day je světovou jedničkou
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.