ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra
PGA TOUR

Woods neudržel vedení, ale stále bojuje o titul

Velikost textu:

Greensboro - Tiger Woods sice přišel o vedení na golfovém turnaji Wyndham Championship v Greensboro, ale před závěrečným kolem má stále naději na první vítězství po dvou letech. Bývalá dlouholetá světová jednička se dělí se skóre 13 ran pod par o druhé místo s dalším Američanem Scottem Brownem a Švédem Jonasem Blixtem. V čele je Američan Jason Gore, který má náskok dva údery a útočí na své druhé vítězství na PGA Tour. To první vybojoval před deseti lety. 

Tiger Woods
Tiger Woods

Woods může přidat do své sbírky 80. titul z prestižního okruhu, kterým by se přiblížil na dvě výhry rekordu Sama Sneada. Zároveň by ukončil dlouhodobou výkonnostní krizi. Vítěz 14 majorů se po druhém kole ocitl v čele turnaje PGA Tour po dvou letech. V Greensboro potřebuje vyhrát, aby se dostal do play-off FedExCupu a prodloužil si sezonu.

Ve třetím kole zahrál Woods dvě rány pod par. O lepší výsledek se připravil jediným bogey na poslední jamce. "Zítra do toho musím jít a udělat nějakou šňůru, dát pár birdie. Je to tam hodně našlapané, každému z těch kluků vpředu se může povést dobrá série. Na tomhle hřišti nemůžete čekat, že dáte nějaké pary a vyhrajete. Musíte si pro to jít," uvedl Woods.

Goreovi se povedlo nejlepší kolo v kariéře, zahrál 62 ran a poskočil do čela z dělené 16. pozice. Radost měl i z úspěchu svého velkého přítele Woodse. "Je to paráda, že se mu zase daří, že hraje jako Tiger. Protože přesně to chceme všichni vidět," řekl Gore.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.