ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Je Woods zpátky? Bývalá světová jednička po dvou letech vede turnaj PGA tour

Velikost textu:

Greensboro – Dlouhá léta Tiger Woods drtil své soupeře na okruhu PGA. Tato doba už je však dávno minulostí, a proto tak trochu jako návrat časem působí pohled na výsledkovou listinu turnaje Wyndham Championship v Greensboro. Bývalý dlouholetý lídr světového žebříčku totiž zahrál v pátek pět ran pod par a poprvé po dvou letech je ve vedení podniku PGA Tour. Po dvou kolech se Woods s výsledkem -11 dělí o první místo s dalším Američanem Tomem Hogem, nováčkem na okruhu PGA. 

Tiger Woods
Tiger Woods

Vítěz 14 majorů Woods má po nepovedené sezoně poslední možnost zajistit si účast v play-off FedExCupu. Woodsovi v něm patří až 187. místo, a aby se dostal mezi 125 postupujících hráčů, potřebuje turnaj v Greensboro vyhrát.

Devětatřicetiletý Woods naposledy vedl turnaj před dvěma lety. V pátek přitom zahrál na první jamce bogey, ale zbytek kola mu vyšel podobně jako o den dříve. Když se mu na patnácté jamce podařil eagle, propukly podle agentury Reuters stovky přihlížejících diváků v Sedgefield Country Clubu v ohlušující jásot.

Woods přiznal, že hráče, se kterým se dělí o vedení, vůbec nezná. "Samozřejmě, že se tady pokusím zvítězit, ale zatím jsme jenom v polovině. Jsem hlavně rád, že si zahraju i o víkendu," prohlásil vítěz 79 akcí PGA Tour, který však nyní na majorech třikrát za sebou ani neprošel cutem. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.