ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan
Golf

Walker kraloval v San Antoniu a vybojoval druhý letošní triumf na PGA Tour

Velikost textu:

San Antonio - Jimmy Walker zažívá povedený ročník, když jako první v této sezoně vyhrál dva turnaje PGA Tour. Po lednovém triumfu na Havaji kraloval v neděli doma v San Antoniu, kde zvítězil o čtyři rány před Jordanem Spiethem. 

Jimmy Walker
Jimmy Walker

Walker žije pětatřicet minut od hřiště v San Antoniu a před zraky své rodiny, přátel a za velké podpory fanoušků ustál tlak finálového kola. Do toho vstupoval s náskokem čtyř ran a ani jednou si nepustil soupeře k tělu. "To je senzační. Je to doma, a to se nestává často. Nemám slov," řekl po vítězství na Texas Open se skóre -11.

Přes velký náskok, který během finálového kola chvilku vystoupal až na sedm ran, se měl Walker pořád na pozoru. "Musel jsem se ovládat a nemyslet příliš dopředu. Tohle hřiště vás jinak rychle ztrestá," řekl Američan. Jeho slova potvrzuje fakt, že jen desítka nejlepších dokázala po čtyřech kolech mít skóre pod par hřiště.

Podruhé v řadě mohl vyhrát mladý Spieth, ale o šanci zaútočit na Walkera přišel na první finálové devítce, na které udělal tři bogey. Na druhé se sice Spieth zlepšil a dlouhým patem do birdie vytvořil na krajana tlak, ale Walker finiš zvládl.

Walker si v pondělí a v úterý zahraje tréninkově na hřišti v Augustě, kde za čtrnáct dnů začne Masters. "Mám to tam rád a už se nemůžu dočkat. Zvláště, když se mi daří a věřím si," řekl. Ještě před Masters bude hrát tento týden Houston Open. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.