ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
Golf

Hráčem roku na okruhu PGA byl vyhlášen McIlroy

Velikost textu:

Ponte Vedra Beach – Rory McIlroy se podle očekávání stal podruhé v kariéře nejlepším hráčem roku na PGA Tour. První hráč světa letos vyhrál dva majory British Open a PGA Championship a o víkendu dovedl výběr Evropy k výhře nad USA a k triumfu v prestižním Ryder Cupu.

Rory McIlroy
Rory McIlroy

Pětadvacetiletý McIlroy je čtvrtým golfistou, který anketu datovanou od roku 1990 ovládl více než jednou. Před ním to dokázali jedenáctinásobný hráč roku Tiger Woods z USA a dvakrát vyhráli Australan Greg Norman a Jihoafričan Nick Price.

Poprvé McIlroy obdržel cenu pro hráče roku předloni, kdy byl jedničkou evropského i amerického žebříčku a vyhrál major PGA Championship. V tomto roce zvítězil McIlroy na třech turnajích PGA Tour a dvanáctkrát skončil v desítce. Celkem letos na turnajích americké série vydělal na odměnách 8,2 milionu dolarů. Získal i trofej pro hráče s nejnižším průměrem skórování.

McIlroy obdržel v anketě nejvíce hlasů před Američany Billy Horschelem, Jimmym Walkerem a Bubbou Watsonem a Němcem Martinem Kaymerem. O nejlepším golfistovi roku na PGA Tour rozhodují samotní hráči, hlasovat můžou ti, kteří letos odehráli minimálně patnáct oficiálních turnajů.

Nováčkem roku se stal Američan Chesson Hadley. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.