ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata
PGA TOUR

Furyk neudržel vedení a RBC Canadian Open opanoval Clark

Velikost textu:
aktualizováno 28. 7. 2014 09:07

Ile Bizard – Jim Furyk nakonec nepřidal svůj třetí triumf na kanadské půdě na PGA Tour. Do závěrečného kola RBC Canadian Open sice nastupoval s náskokem dvou ran, z titulu se ale radoval Jihoafričan Tim Clark, který s celkovým skóre -17 porazil druhého Furyka o jednu ránu. "Dnešek byl jako sen," prohlásil nadšený Clark.

Clark slavil vítězství PGA Tour poprvé od roku 2010, kdy opanoval Players Championship. Jihoafričan si tak po několika nepovedených ročnících zvedl sebevědomí, když v loňské sezoně prošel cutem jen na deseti z dvaceti turnajů, jichž se účastnil.

"Když se mi podaří udržet koncentraci, není důvod, proč bych takhle nemohl hrát dál," věří Jihoafričan. Clark si za vítězství na hřišti Roayal Montreal připsal 500 bodů do FedEx cupu a posunul se na průběžné 27. místo.

Své trápení naopak prodloužil Jim Furyk, který na titul z PGA Tour čeká již od roku 2010. Furyk nedokázal proměnit vedení po třetím kole ve vítězství už posedmé v řadě. "Můžu vinit jen sebe," stýskal si Američan. "Jsem samozřejmě zklamaný. Nehrál jsem prostě dostatečně dobře a nevyužil příležitosti, které jsem měl," litoval.

Zdroj: pgatour.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.