ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
LADIES EUROPEAN TOUR

Spilková cutem neprošla a u Plzně si finále nezahraje

Velikost textu:
aktualizováno 26. 7. 2014 17:34

Dýšina (Plzeňsko) - Klára Spilková si na turnaji série Ladies European Tour u Plzně finále nezahraje. Domácí naděje má po dvou kolech Sberbank Golf Masters skóre +2 a neprojde cutem, který je aktuálně na hranici paru. Do nedělního kola nejspíše neprojde ani jedna z dvanácti Češek v turnaji.

Klára Spilková na Pilsen Golf Masters
Klára Spilková na Pilsen Golf Masters

V rozehraném druhém kole na hřišti Golf Parku Plzeň Dýšina zatím vedou Finka Ursula Wikströmová a Francouzka Julie Grecietová, obě mají -11. Devatenáctiletá Spilková letos skončila třikrát na turnaji okruhu LET v desítce, ale na Dýšině se jí nedařilo skórovat. Páteční první kolo zahrála za +2 a v sobotu musela dotahovat, aby prošla do finále. Zahrála ale jen v paru, což nestačilo.

Na první sobotní devítce Spilková zahrála dvě birdie a celkem byla v paru, což by na postup do finále stačilo. Jenže na ostrovní tříparové jedenáctce trefila první ranou vodu a zahrála double bogey. Do konce kola ještě přidala jedno birdie a bogey.

přehrát video
Spilková neprošla v Dýšině cutem

Stejně jako Spilková skončila na výsledku +2 amatérka Kateřina Krásová, která první den zvládla za -1, ale na druhé kolo potřebovala o čtyři rány víc. Na hřišti ještě jsou Johanka Šteindlrová (aktuálně má skóre +4) a Barbora Baková (+5). Obě by ovšem musely mít výborný závěr, aby postoupily.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.