ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Spilková začala turnaj LET na Dýšině špatně, bude bojovat o cut

Velikost textu:
aktualizováno 25. 7. 2014 19:06

Plzeň – Klára Spilková nezačala nejlépe turnaj Ladies European Tour na Dýšině, když si zde v prvním kole zapsala dvě rány nad par, což ji řadí až dělené 87. místo. Bude tak ještě muset bojovat, aby prošla cutem do finále. Nejlepší domácí hráčkou je amatérka Kateřina Krásová, která zahrála 70 ran (-1) a je na děleném 40. místě. V čele je Němka Steffi Kirchmaytová se skóre -7 a vede o ránu před Američankou Mallory Fraicheovou.

Klára Spilková na turnaji v Dýšině
Klára Spilková na turnaji v Dýšině

"Kolo bylo docela náročné. Nevím, co chybělo. Drajvy jsem měla docela dobré, ale přihrávky byly daleko od jamek a neměla jsem moc šancí na birdie," řekla Spilková. "Je to tam, jde to, ale je to golf a dneska to nešlo, jak bych si představovala. Myslím, že to stáhnu, pořád mám dobrou výchozí pozici. Umím i osm birdie za kolo," dodala. Po prvním kole je cut na úrovni paru, na který ztrácí Spilková dvě rány.

Devatenáctiletá Spilková startovala z desítky a začala bogey, další přidala na šestnáctce a šestce. Birdie se jí povedlo až na pětiparové devítce, její poslední jamce dne. Na té dokonce útočila na eagle, ale pat neproměnila. "Dočkala jsem se birdie a beru to jako pozitivní odraz do druhého kola, tak to vidím," usmála se.

přehrát video
Spilkové se na úvod LET v Dýšině nedařilo

Spilková letos třikrát skončila na LET v desítce a před českým turnajem se mluvilo o jejím možném útoku na výhru. Po horším prvním kole odmítla, že by ji to svazovalo. "Přijela jsem sem s tím, že si to užiji a budu hrát sama pro sebe. Kolo se zrovna úplně nepovedlo, ale neříkám si, jéžiši, všichni chtějí, abych vyhrála, to fakt ne," řekla.

Prakticky od první jamky hráčky čekaly na své rány, než se uvolní hřiště před nimi. "Je to docela nepříjemné, ale na to musíme být zvyklé. Každému vyhovuje něco jiného, ale je těžké si v těchto podmínkách najít tempo," řekla Spilková, kterou po hřišti doprovázelo přes 150 fanoušků. "Moc se mi to líbilo. Mám ráda, když mě podporují, a doufám, že přijde ještě víc lidí," řekla golfistka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.