ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Kaymer vede i po třetím kole US Open

Velikost textu:

Pinehurst - S náskokem pěti ran vstoupí golfista Martin Kaymer do nedělního finálového kola na US Open. Třetí kolo druhého majoru sezony zahrál Němec na hřišti v Pinerhustu za +2 a celkově má skóre -8. Nejbližšími pronásledovateli Kaymera jsou na děleném druhém místě Američané Rickie Fowler a Erik Compton. Loňský vítěz FedEx Cupu Henrik Stenson je spolu s Američanem Dustinem Johnsonem o ránu zpět na čtvrtém místě.

Martin Kaymer
Martin Kaymer

Po dvou bezchybných kolech udělal Kaymer v sobotu pět bogey, které ale kompenzoval birdie na osmnáctce a úžasným eaglem na pětiparové pětce. "Výsledek plus dva není zas tak špatný, když se podívám na výsledky," komentoval Kaymer fakt, že na těžkém hřišti ve 3. kole jen Fowler a Comptom hráli pod par (-3).

Bývalý první hráč světa Kaymer, který získal svůj jediný major titul v roce 2010 na PGA Championship, se bude snažit hrát finále v klidu. "Nesmím myslet na to, že chci udržet vedení, protože pak není švih uvolněný," konstatoval Kaymer.

Průměrný výsledek dne na hřišti s parem 70 byl 70,82. Z toho vyčnívali jen Comtoon a Fowler. "Skvělá práce," pochvaloval si Fowler, který půjde společně s Kaymerem v posledním páru finále. "Můžu se dostat na dostřel a uvidíme, jak se s tím Martin popasuje, ale když zahraje pod par, nemáme šanci," řekl Fowler.

Obhájce titulu Justin Rose z Anglie je s odstupem devíti ran na děleném desátém místě. První hráč světa Adam Scott z Austrálie ztrácí na Kaymera už jedenáct ran a šestkrát na US Open druhý Phil Mickelson z USA je na plus pěti dělený třicátý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.