ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Golfistka Kordová kralovala úvodnímu podniku LPGA Tour a slaví druhý triumf

Velikost textu:
aktualizováno 27. 1. 2014 12:35

Paradise Island – Skvěle vstoupila do nové sezony LPGA Tour dcera tenisové legendy Petra Kordy Jessica Kordová. Americká golfistka ovládla úvodní podnik sezony elitního amerického okruhu na Bahamách a získala druhý titul v kariéře. Američanku Stacy Lewisovou porazila o jedinou ránu, když na poslední jamce zahrála jeden úder pod par. Za vítězství inkasovala 195 tisíc dolarů (asi 3,9 milionu korun) a ve světovém žebříčku si polepší ze 40. místa na 26. 

Jessica Kordová
Jessica Kordová

Dcera bývalé české tenisové jedničky Petra Kordy, která hájí barvy USA, klesla v sobotu po třetím kole z prvního na třetí místo. Závěrečný den ale zvládla zahrát sedm úderů pod par hřiště a v soutěži dotované částkou 1,3 milionu dolarů navázala na premiérový titul, který získala před dvěma roky na Australian Open.

"Neuvěřitelné," radovala se Kordová na webu LPGA. Na otázku, proč se jí daří v úvodu sezony, odpověděla. "Nevím, možná se víc soustředím na detaily, možná jsem víc uvolněná, ale ať je to cokoli, chtěla bych na to přijít a dělat to častěji."

Dvacetiletá Kordová se výborně vyrovnala s dramatickou koncovkou. Na předposlední jamce zahrála birdie a dotáhla se na Lewisovou, na poslední ji stejným způsobem o jeden úder předstihla. Na osmnáctce přitom hrála od tribuny a proplétala se televizními kabely. Pořadatelé museli některé zvednout, aby mohla úder provést. "Bylo to jako skákání přes švihadlo, bylo to humorné rozptýlení," smála se.

K výhře jí pomohla i nová spolupráce s trenérem švihu, kterým se nedávno stal Grant Price. Vliv slavného synovce Nicka Price si nemůže vynachválit. "On je tak pozitivní a dodává mi hodně sebevědomí. Teprve týden před turnajem jsem začala hrát dřevem a moc mi to nešlo, ale on mi věřil a povzbuzoval mě, což mi pomohlo," řekla Kordová. 

LPGA Bahamas Classic v Paradise Island:

1. Kordová 273 (69+66+72+66), 2. Lewisová (obě USA) 274 (69+71+68+66), 3. Phatlumová (Thaj.) 276 (71+69+69+67), Creamerová 276 (71+65+71+69), Salasová (obě USA) 276 (72+67+66+71) a Na Jon-čche (Korea) 276

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.