ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Spilková na British Open končí, k postupu jí chyběly čtyři rány

Velikost textu:
aktualizováno 2. 8. 2013 22:25

St. Andrews (Velká Británie) - Klára Spilková si svou premiéru na turnaji kategorie major neprodlouží na další dva hrací dny. Při svém prvním vystoupení na British Open neprojde cutem. Česká hráčka dnes na hřišti v St. Andrews zahrála čtyři rány nad par, celkem měla po dvou dnech skóre plus pět a za postupem zaostala o čtyři rány.

Klára Spilková
Klára Spilková

Spilková zahrála první den +1 a věděla, že se musí ve 2. kole zlepšit, aby prošla cutem. Na první devítce šla v paru, zahrála dvě birdie a dvě bogey, ale na těžší druhé přidala čtyři bogey. Po druhém kole skončila na dělené 95. pozici.

"Cut na British Open nevyšel, ale to nevadí. Byla to krásná zkušenost," řekla Spilková. "Teď si potřebuju odpočinout a začít se připravovat na příští týden do Plzně. Moc se na vás těším," doplnila.

Osmnáctiletou Spilkovou, v neděli šestou na turnaji série Ladies European Tour (LET) v Denhamu, nyní čeká český turnaj LET. Příští týden bude od pátku do neděle hrát na hřišti Golf Park Plzeň-Dýšina na Honma Pilsen Golf Masters.

V čele British Open je zatím Korejka Čche Na-jun, která stejně jako ve čtvrtek zahrála 67 ran a s celkovým skóre -10 vede o jednu ránu před Japonkou Miki Saikiovou. Korejka Pak In-pe, která útočí na rekordní čtvrté vítězství na turnaji major v jediném roce, dnes zahrála jednu ránu nad par a je na dělené 22. příčce s mankem osmi ran na čelo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.