ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš
PGA Tour

Smršť birdie a do čela golfového Canadian Open se vyhoupl Mahan

Velikost textu:
aktualizováno 27. 7. 2013 10:07

Oakville - Zhoršení o deset ran srazilo vedoucího Brendana Steeleho po pátečním druhém kole na RBC Canadian Open o pětadvacet míst a vedení místo něj převzal americký krajan Hunter Mahan. Tomu pomohly 3 birdie na posledních třech jamkách. S celkovým skóre osm pod par a výsledkem 62 ran se dostal do čela před Johna Merricka, který dokonce výkonem 62 ran vytvořil nový rekord hřiště. Přímý přenos 3. dne sledujte exkluzivně na našem webu od 21:00, od 22:15 na ČT sport.

John Merrick je autorem rekordu hřiště během 2. kola Canadian Open
John Merrick je autorem rekordu hřiště během 2. kola Canadian Open

Vítěz pěti turnajů PGA Tour Mahan na hřišti v Glen Abbey předvedl osm čistých birdie. "Provedl jsem nějaké změny ve svém švihu a teď jen musím nechat ty věci, aby fungovaly," vysvětlil Mahan a dodal: "Pochopil jsem, že jde o to, jít se vztyčenou hlavou a nechat své schopnosti, aby se uplatnily." V pátečním zápisu druhého Johna Merricka se skví nejprve eagle z pětiparové druhé jamky a také osm birdie. Třetí pozice patří s odstupem dalších dvou ran Bubbu Watsonovi. 

Tommy Gainey zahrál dokonce deset birdie, ale také dvě bogey a stejným výkonem jako lídr Mahan se posunul o 87 příček na dělené šesté místo. Autorem ještě jednoho výrazně nízkého skóre (65 - sedm pod par) je Kolumbijec Camilo Villegas. Zajímavostí před třetím dnem je, že cutem neprošel člen světového top 10, Angličan Luke Donald.

Zdroj: ČT sport, golf.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.