ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Mickelson už myslí na triumf na US Open a kariérní grandslam

Velikost textu:

Muirfield (Británie) - Phil Mickelson po triumfu na British Open touží po zkompletování kariérního grandslamu. Třiačtyřicetiletý Američan získal v neděli svůj pátý titul kategorie major a ve sbírce mu z velkých turnajů chybí už jen US Open. Mickelson má doma tři zelená saka za vítězství na Masters (2004, 2006 a 2010), v roce 2005 ovládl PGA Championship a nyní při dvacátém startu i British Open. K dokonalosti mu schází jen úspěch na US Open, na kterém už skončil šestkrát druhý, naposledy před měsícem na hřišti v Merionu.

Phil Mickelson
Phil Mickelson

"Pokud se mi podaří vyhrát US Open a získat kariérní grandslam, tak si myslím, že to bude razítko označující kompletního hráče. A jsem plný naděje, že jsem schopen US Open jednou vyhrát, i když mi zatím uniká," řekl Mickelson. Další možnost bude mít v Pinehurstu, které bude dějištěm US Open v roce 2014.

Vyhrát všechny čtyři turnaje majoru se od zavedení Masters povedlo jen pěti golfistům. Úspěšní v minulosti byli Američané Jack Nicklaus, Tiger Woods, Ben Hogan, Gene Sarazen a Jihoafričan Gary Player. "Všichni jsou vynikající a díky tomu, že to dokázali, na ně nahlížíme v jiném světle," řekl Mickelson.

Výhru na US Open už měl Mickleson na dosah. Naposledy letos, ale k šestému druhému místu ho odsoudil Angličan Justin Rose. "Byl jsem pak dole, ale v golfu musíte být houževnatí a prohry brát jako motivaci, jinak vás zlomí. Já US Open využil jako odrazový můstek, pracoval tvrdě a teď prožívám nádherné chvíle."

Phil a Bones – ta nejlepší dvojka

Na hřišti v Muirfieldu se Micskelson prodral k výhře na British Open díky skvělému výkonu v závěrečném kole, které nazval jedním ze svých nejlepších v kariéře. K tomu mu pomohl i jeho caddie (nosič holí) Jim 'Bones' Mackay. "Phil zraje jako víno, hraje výtečně a jeho hra je komplexní, je v lepší kondici. Je mnohem hladovější po úspěchu než kdy jindy," řekl Mackay, který spolupracuje s Mickelsonem už 21 let.

"Spolu s Bonesem prožíváme nádherné chvíle na hřišti a odvádíme spolu dobrou práci. Výhra na British Open je pro nás oba speciální," řekl Mickelson. Spolupráci Mickelsona s Mackayem ocenil i bývalý první hráč světa Luke Donald. "Phil a Bones jsou nejlepší golfovou dvojicí hráč - caddie na světě," řekl Angličan.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.