ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
PGA Tour

Po třetím dnu Greenbrier Classic se do vedení vrátil Wagner

Velikost textu:
aktualizováno 7. 7. 2013 13:27

Sulphur Spring (USA) - Američan Johnson Wagner se vrátil do vedení Greenbrier Classic před finálovým dnem. V průběžném pořadí si vytvořil náskok dvou ran před krajanem Jimmym Walkerem. Oba zahráli nejlepší výsledek třetího kola a spolu s nimi to dokázal ještě další domácí hráč Gary Woodland, momentálně na děleném třináctém místě. Přímý přenos finálového dne sledujte od 21:00 na ČT sport a našem webu.

Johnson Wagner
Johnson Wagner

Hluboký pád zažil páteční lídr Matt Every, který hrál o tucet ran hůř a propadl se na 27. pozici. Wagnerovi i Walkerovi se podařilo málo vídané, a sice zahrát birdie na finálové tříparové jamce. Oba to dokázali úspěšnými putty ze tří až čtyř metrů.

Na skvěle připravených greenech byla k vidění i spousta delších puttů. Walker tím svým završil čisté kolo, jeho lepší partner pro nedělní finálový den má ve skórkartě o birdie víc, protože musel vyvážit bogey ze čtyřparové sedmičky.

"Zahrál jsem mnoho dobrých golfových ran. Měl jsem jasnou představu, co mám udělat, při každém švihu," popsal své herní rozpoložení lídr, jenž před příjezdem do White Sulphur Springs sedmkrát za sebou neprošel cutem a v předchozích čtyřech kolech zahrál všehovšudy tři birdie.

"Občas když hrajete špatně, zapomenete, kdo jste. Poslední dobou jsem se snažil naladit pozitivně a připomenout si, že jsem už třikrát vyhrál," dodal Wagner. Absolventa nedaleké Virgina Tech přijela podpořit spousta známých a také dost přiznivců školního týmu této univerzity v jejích barvách (tmavorudá a oranžová), což si jejich favorit pochvaloval.

Třiašedesátiletý čestný profesionál pořadatelského klubu Tom Watson se sice nepatrně zhoršil na 72 ran, ale s průběžnou bilancí -1 si zahraje i nedělní kolo, pro něž pořadatelé redukovali počet účastníků na 71 a deset z těch, kteří prošli cutem, ale klesli na konec výsledkové listiny, vyplatili už po sobotě podle pravidla "made cut, did not finish" (MDF).

Zdroj: golf.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.