ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
Golfové US Open

Mickelson a Horschel jsou v čele po nedohraném 2. kole

Velikost textu:
aktualizováno 15. 6. 2013 16:40

Ardmore (USA) - Američané Phil Mickelson a Billy Horschel se dělí o vedení na golfovém US Open po druhém kole, když jsou jako jediní ránu pod parem hřiště. Turnaj je od prvního dne ve skluzu. Ve čtvrtek program narušily bouřky, v pátek nedohrálo přes šedesát golfistů kvůli tmě a program druhého kola byl dokončen až dnes.

Phil Mickelson
Phil Mickelson

O třetí místo se dělí Američan Steve Stricker s Angličany Lukem Donaldem a Justinem Rosem, kteří mají na kontě o ránu horší výsledek. Favorité Američan Tiger Woods a Rory McIlroy ze Severního Irska se druhý den zlepšili, oba obešli těžké hřiště Merion v paru, zůstali na skóre +3 a dělí se o 13. místo.

Mickelson, který vedl po prvním kole, zahrál druhou osmnáctku za plus dva. Do vedení se vrátil díky svému jedinému birdie dne na osmnáctce, který trefil už v šeru. "To jsem nečekal, protože to je hodně těžká jamka, ale jinak jsem hrál dobře. Jen jsem měl zavřeno," komentoval Američan další své nevyužité šance na birdie.

Nejlepší kolo dne předvedl šestadvacetiletý Horschel. Hráč, který letos už třikrát skončil na PGA Tour v desítce a vyhrál Zurich Classic v New Orleans, měl čtyři birdie a kvůli třípatu jedno bogey. "Přál bych si ještě víc birdie, ale byl to skvělý den," řekl.

V pátek vystřídalo zamračené počasí slunce a foukal vítr, který hráče na úzkém hřišti trápil. K vidění byl vysoký počet třípatů vedoucí k bogey. "S umístěním jamek to bylo skutečně těžké," řekl Woods, kterého od první jamky turnaje bolí zápěstí.

Graeme McDowell
Graeme McDowell

Do finálových bojů US Open neprošli cutem, který byl na skóre +8, například bývalí vítězové turnaje Ángel Cabrera z Argentiny, Američan Jim Furyk nebo Graeme McDowell ze Severního Irska. "Jsem zklamaný, takhle jsem si to tady nepředstavoval. Ale je to opravdu náročné, hodně složité," řekl McDowell, vítěz z roku 2010.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.